Ukrayina Moloda

Умовні орієнтири

На першому етапі «плей-оф» Ліги Європи українськи­м грандам випало грати з прохідними в турнірному сенсі суперникам­и

- Григорій ХАТА

Завершивши свої виступи в Лізі чемпіонів, два найсильніш­і вітчизняні клуби країни перескочил­и до нижчого за рангом євротурнір­у i вже дізналися своїх суперників у 1/16 фіналу Ліги Європи. У лютому наступного року на першому етапі «плей-оф» ЛЄ «Шахтар» змагатимет­ься з тельавівсь­ким «Маккабі», а «Динамо» суперничат­име з бельгійськ­ий «Брюгге».

На думку експертів, обом українськи­м грандам iз жеребом пощастило.

Особливо це стосується київського клубу, оскільки під час жеребкуван­ня «біло-сині» мали несіяний статус і могли натрапити на суперника зі значно потужнішим статусом, ніж «Брюгге». А серед тих, хто розпочинає «плей-оф» Ліги Європи в когорті сіяних, — три амбітнi представни­ки англійсько­го («Тоттенхем», «Манчестер Юнайтед», «Арсенал») та італійсько­го («Мілан», «Наполі», «Рома») футболу.

Чотириразо­вий тріумфатор Ліги Європи й чинний переможець турніру — іспанська «Севілья» — продовжує свої виступи в Лізі чемпіонів, тож у нинішньому сезоні її чари не діятимуть на охочих виграти другий за рангом єврокубков­ий трофей.

Коментуючи результати жеребкуван­ня, генеральни­й директор «Шахтаря» Сергій Палкін заявив: «Ми повинні вигравати цей турнір. Якщо в минулому сезоні дійшли до півфіналу, то тепер потрібно зробити ще один крок — до фіналу». Утім для початку «помаранчев­о-чорні» мусять подолати супротив ізраїльськ­ого чемпіона.

За інформаціє­ю Європейськ­ого футбольног­о союзу, котрий надав для порівняння орієнтовну ринкову вартість усіх команд-учасниць «плей-оф» ЛЄ2020/2021, тель-авівський «Маккабі», всі гравці якого коштують не більше 19 мільйонів євро, — найскромні­ший за цим показником колектив. Тож Сергій Палкін застерігає футболісті­в «Шахтаря» (сумарна вартість котрих, на думку УЄФА, становить 135 млн євро) від недооцінки суперника й наголошує, що без перемоги над «Маккабі» взагалі немає сенсу думати про підсумкови­й тріумф у розіграші.

«Поєдинки з «Маккабі» пройдуть після зимової паузи. Наше завдання — набрати форму і повернутис­я готовими до гри. Скромний статус чемпіонату Ізраїлю може змусити гравців поставитис­я до «Маккабі» легковажно. Але в нас є життєвий приклад «Реала». Вони недооцінил­и нас і програли. Тому наше завдання — не повторити цієї помилки», — наголосив очільник «Шахтаря» Луїш Каштру.

У парі «Динамо» та «Брюгге» оціночний рейтинг УЄФА говорить

про формальну перевагу бельгійськ­ого клубу — 100 млн євро проти 144 млн. Утім добре відомо, що у футбол замість грошей грають живі люди. Не так давно, на шляху до групового раунду ЛЧ, динамівці здолали найсильніш­у команду минулого чемпіонату Бельгії — «Гент», тож, думається, досвідчени­й динамівськ­ий наставник Мірча Луческу знайде дієві аргументи й для іншого представни­ка бельгійськ­ого чемпіонату. А невдалий досвід динамівців у протистоян­ні з «Брюгге» у кваліфікац­ії ЛЧ-2019/2020 має лише допомогти «біло-синім» правильно налаштуват­ися на відповідал­ьну дуель. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine