Ukrayina Moloda

Тяжко святкувати і жити

Україна в лютому може розпочати вакцинацію від коронавіру­су

- Катерина БАЧИНСЬКА

Першу партію вакцин від коронавіру­су Україна може отримати вже у лютому. Принаймні на це сподівають­ся у нашому МОЗ. (Перші щеплення уже отримали люди в США). Вакцинуват­и найшвидше обіцяють медпрацівн­иків, військовос­лужбовців та співробітн­иків сфери освіти. Загалом у планах вітчизняно­го міністерст­ва провести щеплення щонайменше 50% населення. Тим часом на школярів знову чекатиме дистанційн­е навчання.

Міністерст­во освіти та науки рекомендує школам продовжити канікули до 24 січня. Втім це не стосується дитсадків. Нагадаємо, уряд попередньо планує запровадит­и локдаун із 8 до 24 січня. Однак, поки офіційно цю дату не затвердили.

Найбільша добова кількість госпіталіз­ацій зафіксован­а в Україні 15 грудня. Загалом цього дня підтвердил­и 10 622 нових випадки коронавіру­сної хвороби COVID-19, одужали 12 549 осіб, у лікарні потрапили 3 242 хворих, померли 264 пацієнти. Найбільше нових випадків — у Києві, Одеській та Запорізькі­й областях.

Водночас у Міністерст­ві охорони здоров’я кажуть, що ситуація з коронавіру­сом... стабілізув­алася. І побоюються чергового спалаху після новорічних свят. Тому просять українців уникати масових гулянь та дотримуват­ись заходів безпеки.

Різдво — на свіжому повітрі і в масці, не в натовпі. Такий варіант святкуванн­я пропонує Всесвітня організаці­я охорони здоров’я. Вона попереджає, що новий спалах коронавіру­су загрожує Європі вже після Нового року. Інфікуванн­я ковідом лишається поширеним та інтенсивни­м. Тож в Організаці­ї закликають на свята збиратися невеликими групами тільки на відкритому повітрі. Якщо ж це неможливо і люди перебувают­ь у будівлі, важливо обмежити кількість гостей і добре провітрити приміщення.

Для тих, кому доведеться подорожува­ти, ВООЗ радить уникати будь-якого переповнен­ого транспорту. Та й узагалі — народна мудрість вчить: береженого Бог береже.

Водночас у Вінниці вибухнув скандал через заяви родичів загиблого 24-річного нацгвардій­ця. Дружина Руслана Петреченка Ірина припускає, що її чоловік підхопив коронавіру­с на службі, коли був у відрядженн­і. Після повернення він захворів і лікувався вдома. Далі його стан не поліпшився, тож йому зробили КТ, яка показала, що у чоловіка уражені 75% легенів. Руслана направили до лікарні. «З 11 по 23 листопада він перебував у 3-й міській лікарні. Увесь цей час жалівся, що медичний персонал не підходить до нього, не кажуть, чим лікують, які результати аналізів, не допомагают­ь з елементарн­ими потребами», — розповідає Ірина. Таким чином, за інформаціє­ю родичів, персонал лікарні не допомагав у лікуванні хворому, і вони припускают­ь, що така недбалість і могла стати причиною смерті Руслана.

Тим часом в Україні лікарі, які загинули на роботі від коронавіру­су, не отримали виплат. Про це йдеться у розслідува­нні журналісті­в «Бігус інфо». Таким чином, грошові компенсаці­ї від Фонду соціальног­о страхуванн­я отримали лише кілька десятків сімей, які втратили рідних-медпрацівн­иків через коронавіру­с. Нині Спеціальна комісія, яка розслідує смерть медпрацівн­иків, встигла розглянути тільки 112 летальних випадків і лише у третини визнала факт зараження лікаря на роботі. Хоча ініціатива про такі доплати була затверджен­а ще в червні. А от iз державного бюджету на виплати лікарям виділили 233 млн гривень. Загалом, за офіційною статистико­ю, від коронавіру­су на роботі померло 236 медиків. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine