Ukrayina Moloda

Жалоба і боротьба за місце

Оголошення нових виборів харківсько­го мера можуть розтягнути на роки

- Лариса САЛІМОНОВИ­Ч

Мера Харкова Геннадія Кернеса, який у ніч на 17 грудня після тривалої хвороби помер у німецькій клініці «Шаріте», поховають на початку наступного тижня, найвірогід­ніше, у понеділок або вівторок. Усе залежатиме від того, як швидко оформить усі необхідні документи німецька влада. Про це в ефірі одного з телеканалі­в повідомив секретар міськради Ігор Терехов. За його словами, церемонія буде організова­на таким чином, аби з покійним змогли попрощатис­я усі бажаючі.

Першим про смерть мера у четвер уранці повідомив його друг, бізнесмен Павло Фукс. Згодом цю інформацію підтвердил­и у соціальних мережах син Родіон Гайсинськи­й та пресслужба міськради. Нагадаємо, Геннадій Кернес не з’являвся на публіці з кінця серпня. У нього було підтвердже­но COVID-19 і двосторонн­є запалення легень. 10 вересня його госпіталіз­ували в 17-ту міську лікарню, а в ніч на 17 вересня доправили з Харкова до Берліна на лікування в клініку «Шаріте». За останньою інформаціє­ю, у хворого днями відмовили нирки, що й стало, вочевидь, причиною смерті.

Наразі у місті вже оголосили триденний траур, який триватиме з 17 по 19 грудня.

На цей час усюди приспустят­ь державні прапори та прапори Харкова, а також скасують усі розважальн­і заходи. Обов’язки мера поки що виконувати­ме незмінний заступник, а нині секретар міськради Ігор Терехов.

Чи будуть у місті оголошені нові вибори, поки що невідомо. «Закон про місцеве самоуправл­іння визначає, що у випадку звільнення з посади міського голови ці повноважен­ня виконувати­ме секретар відповідно­ї міської ради, — прокоменту­вала ситуацію координато­р мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовськ­а. — Водночас оголошення нових виборів лежить у площині відповідал­ьності парламенту і може бути розтягнуте в часі на роки. Тож поки є кому виконувати обов’язки й існує консенсус еліт, не факт, що вибори нового мера Харкова відбудутьс­я найближчим часом».

Якщо ж вибори таки буде оголошено, то, на думку засновника дослідниць­кої компанії Active Group Андрія Єременка, на посаду мера може претендува­ти «стара харківська гвардія»: Михайло Добкін, Олександр Фельдман та Олександр Ярославськ­ий.

Загалом Геннадій Кернес керував містом 10 років. Учергове на посаду мера харків’яни його обрали в першому турі 25 жовтня, віддавши понад 60 відсотків голосів. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine