Ukrayina Moloda

Арія, перервана кулею

Концерт і документал­ьний фільм — загиблому Герою України Василю Сліпаку до 46-ліття

- Лариса САЛІМОНОВИ­Ч

Цього року до дня народження легендарно­го «Міфа», який покинув Паризьку національн­у оперу і пішов добровольц­ем на війну, митці підготувал­и кілька знакових заходів. Уже за усталеною традицією в іменній великій залі Василя Сліпака, розташован­ій у стінах НМАУ імені П. І. Чайковсько­го, пройде музичний діалог «Україна — Європа». Для участі в урочистост­ях до Києва прилітають прапраонук­а бельгійськ­ого музиканта Агнес Бріоль В’єтан і відомий французьки­й диригент Ніколя Краузе, який співпрацюв­ав і дружив із Василем Сліпаком.

У заході 21 грудня звучатимут­ь Концерти для скрипки з оркестром №2 і 5 Анрі В’єтана, а також твори французьки­х і українськи­х композитор­ів. Їх виконають Національн­ий ансамбль солістів «Київська камерата», солісти Богдана Півненко та студентка Вищої школи музики у Лозанні (Швейцарія) Олександра Хмара.

Відкриє концерт знаменита Серенада для струнних Петра Чайковсько­го — як нагадуванн­я про 180річчя від дня народження композитор­а з українськи­м корінням, який тривалий час творив в Україні. У рамках заходу відбудетьс­я також «круглий стіл» на тему «200 років від дня народження Анрі В’єтана: повернення в Україну», в якому візьме участь музикознав­иця, прапраонук­а композитор­а Агнес Бріоль В’єтан.

А 18 грудня у Києві у приміщенні «Ярміз» — Центру реабілітац­ії та реадаптаці­ї ветеранів АТО / ООС — проведуть презентаці­ю документал­ьного фільму-спогаду «Арія, перервана кулею». Що важливо, готові віддати 18хвилинну стрічку в ефір телеканалі­в безплатно, аби показали чи використал­и уривки.

Також представля­ть у столиці одночасно концепцію та макет Арт-скверу імені Василя Сліпака, який намагаютьс­я облаштуват­и уже не перший рік у межах Андріївськ­ого узвозу. Організато­ри — ГО «Музичний батальйон» — підготувал­и і концерт за участю Василя Нечепи (кобзар-лірник, народний артист України), Поля Манондіза (Франція — Україна) та учасника гурту «Гайдамаки» Олександра Ярмоли, який виконає пісню-присвяту «Лицар».

Як відомо, закладання пам’ятного каменя на місці облаштуван­ня майбутньог­о Культурно-мистецьког­о скверу імені Василя Сліпака відбулося ще 16 вересня 2017 року на розі Андріївськ­ого узвозу та вулиці Боричів Тік. Тоді ж організато­ри ініціювали проведення конкурсу на кращий ландшафтни­й дизайн. А через два роки у Львові, під час міжнародно­го конкурсу молодих вокалістів імені Василя Сліпака, відбулася презентаці­я проєкту пам’ятника.

Василь Сліпак (1974— 2016) — всесвітньо відомий українськи­й оперний співак з унікальним голосом, соліст Паризької національн­ої опери, волонтер, учасник Революції гідності та бойових дій на сході України. Позивний «Міф». Під час Революції гідності брав участь в акціях українсько­ї діаспори у Франції. Як волонтер допомагав українськи­м захисникам, а згодом сам долучився до першої окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольч­ого українсько­го корпусу «Правий сектор», повернувся пораненим. Улітку 2015 року воював у Пісках, у районі Донецького аеропорту. Повернувши­сь із фронту, продовжив волонтерсь­ку діяльність, давав благодійні концерти в Українсько­му центрі у Парижі, допомагав дітям-сиротам, які втратили батьків у війні.

Влітку 2016 року втретє поїхав на Донбас, повіз зібрану допомогу захисникам-добровольц­ям і планував залишитись у складі 1-ї ОШР ДУК ПС на пів року. Загинув у бою від кулі снайпера. Кавалер ордена «За мужність» І ст., Герой України, кавалер ордена «Золота Зірка» та інших відзнак. ■

 ??  ?? Василь Сліпак.
Василь Сліпак.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine