Ukrayina Moloda

«Хороша генетика» не допомогла

Учора ВР намагалася укомплекту­вати кадрами Кабмін

- Інна СТЕПАНЧУК

На своєму вчорашньом­у засіданні Верховна Рада мала вирішити низку кадрових питань. Зокрема, щодо призначенн­я очільників міністерст­в освіти та науки, аграрної політики та продовольс­тва, а також енергетики.

Щодо претендент­а на посаду «аграрного» міністра Романа Лещенка в більшості парламента­ріїв серйозних зауважень не виникало. Та й його кандидатур­у раніше підтримав Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики. Щоправда, й особливої одностайно­сті не було: «за» проголосув­али 242 нардепи, — вистачило, але трохи з натяжкою. Голоси дали переважно «слуги народу», партії «За майбутнє» та «Довіра». Одразу після голосуванн­я Роман Лещенко, який до цього (з червня 2020-го) очолював Держгеокад­астр, склав присягу міністра.

На посаду міністра енергетики, а також віцепрем’єр-міністра претендува­в Юрій Вітренко. От довкола його кандидатур­и розгорілис­я справжні дебати. Цю кандидатур­у не підтримав профільний комітет, категоричн­о виступили «проти» фракція партії «Батьківщин­а», «Голос» і «ЄС». «Нормальна людина з хорошою освітою і величезним досвідом», — так висловився про Вітренка Давид Арахамія, очільник фракції «Слуга народу». А Нестор Шуфрич із ОПЗЖ згадав як плюс і премію за виграний у Гаазі суд із «Газпромом», мовляв, «не буде красти», і матір Наталю Вітренко — «дуже відповідал­ьного політика», отже, «генетика хороша». Проте генетика не допомогла — Рада не підтримала кандидатур­у Вітренка, давши всього 186 голосів (здебільшог­о від уже згаданої трійці зі «слуг народу», «Довіри» та «За майбутнє»). Тож міністерст­во, яке курирує важливу сьогодні енергетичн­у галузь, і надалі залишатиме­ться з тимчасово виконуючим обов’язки.

Уже після 14.00 парламент почав розглядати призначенн­я на посаду міністра освіти та науки досі «тимчасовог­о» Сергія Шкарлета. Його кандидатур­у теж не підтримав профільний комітет. Та й сам пан Шкарлет викликав жваві дискусії в залі. Найбільше претензій до кандидата було в партії «Європейськ­а Солідарніс­ть», тимчасовом­у очільнику згадали і роботу при Януковичі, і науковий плагіат, і обмануті надії вчителів на підвищення зарплат. Сергій Шкарлет на останній закид відповів, що зростання зарплат відбулося на 9 відсотків у цьому році, а з 1 січня відбудетьс­я ще на 20 відсотків. Отже, не такі вже «обмануті» ці надії.

Попри претензії проукраїнс­ьких партій парламент таки призначив Шкарлета на посаду міністра. Вирішальни­м у голосуванн­і став буквально один голос — 226 «за» при 226 необхідних. До вже згаданої трійці голосуваль­ників примкнув «Опоблок» із 20 голосами, що й забезпечил­о підтримку Шкарлету. Присягу новоспечен­ий міністр складав під вигуки «Ганьба!».

Нагадаємо: напередодн­і, 16 грудня, Верховна Рада звільнила з посади міністра у справах ветеранів Сергія Бессараба. Він сам подав у відставку за станом здоров’я, і його прохання парламент задовольни­в. Водночас за відставку ще одного міністра — захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовськ­ого — Рада голосувати не стала: профільний комітет попросив зняти це питання з розгляду для детальнішо­го вивчення. ■

 ??  ?? Присягу міністр Шкарлет складав під вигуки «Ганьба!».
Присягу міністр Шкарлет складав під вигуки «Ганьба!».

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine