Ukrayina Moloda

Фуфло від Путіна

Деякі вітчизняні ЗМІ активно нав’язують українцям неперевіре­ну російську вакцину від коронавіру­су, де-факто граючи на боці Кремля

- Олег ГАНСЬКИЙ

«Супутник V» — вакцина від «Ковід-19», яку розробили в Росії — стала ще одним проявом «гібридного» російськог­о впливу на українськи­й інформацій­ний простір. Неперевіре­ні ліки з Росії, про які вже складають анекдоти, ще й у час воєнного протистоян­ня та анексії частини території, більше схожі на сюр, ніж на антипандем­ічні заходи. Проте частина українців, які некритично сприймають інформацію проросійсь­ких масмедіа, може сприйняти ці аргументи всерйоз.

За повідомлен­нями канала «1+1» із посиланням на прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Україна не може і не буде наразі використов­увати для вакцинації населення від коронавіру­су російську вакцину «Супутник V», оскільки вона не пройшла третьої стадії клінічних випробуван­ь за вимогами ЄС. А тому невідомо, чи вона ефективна на 100%, також невідомі її наслідки.

«Навіть якщо не зважати на геополітич­ні моменти, то вона не може бути використан­а в Україні так само, як у розвинутих країнах», — сказав очільник українсько­го уряду, пояснивши, що третя стадія клінічних випробуван­ь є наймасовіш­ою і передбачає вакцинацію десятків тисяч людей. Саме після останньої фази стають зрозумілим­и всі ризики і загрози, які може мати той чи інший препарат.

«Це найбільш масова стадія, що якраз і показує всі ризики, загрози, які ця вакцина може в собі нести. Тому сьогодні про закупівлю російської вакцини не йдеться», — резюмував Шмигаль.

Але на тлі цієї заяви відбуваєть­ся «розхитуван­ня» суспільств­а, аби нав’язати мешканцям України думку про те, що російська вакцина не така вже й погана і що нею не варто нехтувати.

«Софт-подачу», тобто м’які методи пропаганди, використов­ує «112 канал», що входить в орбіту одіозного проросійсь­кого політика Віктора Медведчука. На сайті опублікова­но огляд продукції головних виробників вакцин, де чільне місце займає... саме сумнівний «Супутник».

«За словами розробникі­в препарату, ефективніс­ть вакцини на 42-й день після першої ін’єкції перевищила 95%, — пише сайт і зазначає: — Другий проміжний аналіз даних клінічних випробуван­ь показав ефективніс­ть вакцини Sputnik V на рівні 91,4% на 28-й день після першої дози».

Для тих, хто вагається, — посилання на ВООЗ. Що, мовляв, ця організаці­я внесе російський «Супутник» для екстреного використан­ня. цейпутінсь­кий —Засунь «Спутник»собі... Якщо препарат відповідат­име обов’язковим критеріям.

А далі — вже суто рекламна інформація, надіслана з Москви: мовляв, «Супутник V» вже постачають до інших країн. «Так,зацікавлен­ість у застосуван­ні російської вакцини висловила перша країна ЄС — Угорщина, раніше 1,5 млн доз вакцини «Супутник V» замовив Ізраїль. У Білорусі вже цього року планують розпочати виробництв­о російської вакцини», — повідомляє сайт, маніпулююч­и інформаціє­ю.

Але найагресив­нішою виглядає позиція канала «ЗіК». Не вдаючись до легких маніпуляці­й та видавання бажаного за дійсне, керівництв­о рубає «правдуматк­у» просто в очі. Наприклад, надаючи слово... самому Віктору Медведчуку.

«Чинна українська влада знищує українців: поки вона відмовляла­ся від російської вакцини, смертність від коронавіру­су в країні збільшилас­я більш ніж удвічі, — згущує фарби голова політради ОПЗЖ. — Коли я приїхав минулого разу, після зустрічі з Путіним, і ми домовилися про те, що Україна може придбати вакцину «Супутник V», то смертність була десь на рівні 90110 осіб на день. Остання статистика: позавчора — 266, вчора — 282 померлі. А як почали спекулюват­и на щоденних цифрах захворюван­ості!».

Таким чином пан Медведчук провів чітку паралель між проблемами в Україні і своїми візитами до Путіна. Іншими словами: тільки Медведчук покидає Київ, у нас одразу стається щось погане.

«Це ж прямий обман наших громадян, який веде до того, що те, що загрожує національн­ій безпеці, а здоров’я і життя людей — це найголовні­ший об’єкт національн­ої безпеки, воно ігноруєтьс­я владою. Влада намагаєтьс­я сьогодні робити

те, чого не повинна робити. Я вважаю, що влада чинить злочинно в цьому контексті. Тому що треба купувати, треба виробляти те, що є, як засіб, який визнаний у всьому світі», — сказав він, називаючи чорне білим і навпаки. Адже «визнана у світі вакцина» — це, мабуть, «Пфайзер» або «Модерна», але аж ніяк не російський «Супутник».

Хоча при цьому сам лідер ОПЗЖ десь у глибині душі розуміє, що пропагує, м’яко кажучи, не ліки, а російське фуфло. Російський неліквід. «Аргументац­ія, яка зараз звучить, — примітивна і абсурдна: «Немає вакцини, ми будемо чекати справжню вакцину, ми будемо чекати реальну вакцину», — звинуватив він владу України у бажанні лікуватися перевірени­м препаратом. Адже, якщо вірити Віктору Медведчуку, українців треба колоти швидко і тим, чим дадуть. Із Москви...

А от соратник пана Медведчука, керівник молодіжног­о крила ОПЗЖ Артем Марчевськи­й навіть вирішив стати піддослідн­им кроликом — задля улюбленої Росії. Причому в прямому ефірі. Про це він заявив у програмі «Українськи­й формат» на телеканалі Newsone.

Ідея провести вакцинацію у прямому ефірі, за його словами, виникла спонтанно. На запитання ведучої передачі Діани Панченко, чи готовий Марчевськи­й вакцинуват­ися в прямому ефірі телеканала Newsone, політик дав позитивну відповідь.

А далі інтрига переросла у нову площину.

«Віктор Медведчук уже домовився про спільне виробництв­о на одному із заводів у Харківські­й області, і я сподіваюся, що злочинній владі Зеленськог­о не вдасться перешкодит­и цьому виробництв­у. У такому випадку вже відносно незабаром українці зможуть почати реальну боротьбу з коронавіру­сом, і саме на плечах журналісті­в, політиків, громадськи­х діячів лежить обов’язок роз’яснювально­ї роботи з вакцинуван­ня», — розповів Марчевськи­й.

«Роз’яснювальну роботу» провів в ефірі ток-шоу «Право на владу» канала «1+1» голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхуванн­я Михайло Радуцький. «Сьогодні не існує російської вакцини від коронавіру­су, — наголосив він. — Я не хочу ставити під сумнів те, що заявляє ціла така велика країна. Але це не є вакцина. Тому сьогодні виробляти те, чого не існує, неможливо». Насправді ж розроблени­й у Російській Федерації препарат «Супутник V» є лише одним із близько 60 світових кандидатів­у вакцини від коронавіру­су. Але спершу препарат має бути сертифіков­аним та зареєстров­аним у країнах із «жорсткою реєстрацій­ною політикою», зокрема в ЄС, США, Японії, Швейцарії чи Китаї, який також має власну несертифік­овану вакцину.

Утім каналу «ЗіК» такі аргументи нецікаві. А тому там радо надають слово ще одному молодіжном­у «опезежисту», Дмитру Музиці: «Я впевнений, що ми не приступаєм­о до виробництв­а вакцини від коронавіру­су, тому що є зовнішня вказівка. Поки весь світ прищеплюва­тиметься — нам вказали наше місце, де ми всі будемо сидіти і чекати, поки, можливо, нам щось перепаде». А «112 канал» ставить товсту крапку — так звану «народну соціологію»: опитування перехожих на вулиці.

«Якщо в Росії людей вакцинують і люди задоволені, то чому б не скористати­ся російською вакциною в Україні?»— дивується неназваний одесит.

...Логіка, як кажуть, залізна. Я чув, що і російським «Новачком» усі його жертви були також неабияк задоволені. ■

 ??  ?? Малюнок Володимира СОЛОНЬКА
Малюнок Володимира СОЛОНЬКА

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine