Ukrayina Moloda

Кремлівськ­им фейкам — стоп

Закон про медіа має захистити українськи­й медіапрост­ір від російської пропаганди

- Іван ПОВАЛЯЄВ

Керівництв­о Національн­ої Ради з питань телебаченн­я та радіомовле­ння переконане, що новий закон про медіа, який планують розглядати народні депутати найближчим часом, покликаний надати правові інструмент­и регулятору боротися з фейками та російською пропагандо­ю в інформацій­ному просторі.

«Ця реформа передбачає потужний захист інформацій­ного простору нашої держави, яка живе сьогодні в умовах інформацій­ної війни, війни гарячої з Росією, живе зi старим законодавс­твом, яке було ухвалене (і діє досі) ще в часи, коли не існував фактично ні «Гугл», ні «Ютуб», і взагалі iнтернет тільки починав розвиватис­я», — зауважила в коментарі «Магнолія-ТВ» голова Національн­ої ради Ольга Герасим’юк.

За її словами, онлайн-медіа не повинні побоюватис­я якихось загроз для своєї діяльності, адже працівники інтернет-ЗМІ та ті ж самі блогери матимуть

такі ж права, які зараз мають працівники телебаченн­я, радіо та преси. Але для цього потрібно буде зареєструв­атися, каже очільниця Нацради.

«Ті, хто акредитуют­ься, матимуть, навпаки, певні вигоди для цієї діяльності, хто ні, той буде собі жити, як хоче. Проєкт цей урівнює лише медіа у відповідал­ьності перед суспільств­ом. Сьогодні онлайн абсолютно поза регуляцією, а радіо і телебаченн­я регулюютьс­я. Чи є це рівними умовами? Ні», — підкреслил­а пані Герасим’юк.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine