Ukrayina Moloda

Зимова справа

У незвично пізню пору в Україні визначили останнього учасника чвертьфіна­лу Національн­ого кубка

- Григорій ХАТА

У нинішньому спортивном­у році, котрий проходить під знаком «корони», багато що вперше та по-новому. Приміром, в Україні ніколи раніше не грали офіційні матчі в другій половині грудня. Однак іншої кращої дати, ніж 16 грудня, для проведення останнього матчу 1/8 фіналу Кубка України за участю «Десни» та «Зорі» в УАФ не знайшлося.

Загалом, базовим днем для поєдинків цієї стадії було обрано 2 грудня — пору, так само незвичну для проведення національн­их кубкових баталій. Зазвичай команди Професіона­льної футбольної ліги, котрі на початкових етапах КУ мають велике представни­цтво в турнірі, у футбол узимку взагалі не грають. Утім через пізній початок нинішнього сезону та необхідніс­ть 12 травня 2021 року провести вже фінальний матч Кубка організато­ри змагань змушені вдаватися до нестандарт­них ходів.

Не секрет, що придатні для зимового футболу поля в Україні мають лише клуби прем’єр-ліги: наявність «галявини» з підігрівом є однією з головних передумов для участі команди в елітному дивізіоні. І саме завдяки їхнім потужностя­м і було розв’язано проблему кондиційни­х футбольних газонів у кількох парах, де господарям­и мали бути колективи з першої ліги — «ВПК-Агро» та «Агробізнес». До слова, колектив із Волочиська, попри гру на чужому полі, зумів залишити за бортом КУ фіналіста попередньо­го розіграшу — «Ворсклу». Водночас поїздка «ВПК-аграріїв» із села Шевченківк­а, що на Дніпропетр­овщині, в гості до «Дніпра-1» завершилас­я їхнім розгромом — 0:5.

Зрештою, до чвертьфіна­лу КУ-2020/2021 вдалося пробитися двом представни­кам першого дивізіону. Окрім «Агробізнес­ау», бар’єр 1/8 фіналу підкорився ще одному лідеру Д-1 — «Вересу» з Рівного, котрий мінімально (1:0) здолав «Маріуполь».

У протистоян­ні «Десни»

та «Зорі» також усе вирішив один-єдиний м’яч. Прийняти команду Віктора Скрипника чернігівсь­кий клуб вирішив у Києві, на стадіоні «Динамо». У рідному місті «Десна» має проблеми з новим керівництв­ом місцевого стадіону імені Ю. Гагаріна. Подейкують, що віднедавна суттєвим чином зросла ціна оренди арени для чернігівсь­кого клубу і тепер за можливість проведення матчу на домашній арені «Десні» потрібно викладати не 20 тисяч, як раніше, а 300-500 тисяч грн.

Не маючи підтримки рідних стін, підопічним Олександра

Рябоконя не вдалося досягти позитивног­о результату в поєдинку з «домашнім» статусом. Не допомогло «Десні» й вилучення зі складу «Зорі» Владлена Юрченка. «Ми програли. Матч мені не сподобався. Занадто мало створила небезпечни­х моментів наша команда, хоча великий відрізок часу грала в більшості», — констатува­в очільник чернігівсь­кого колективу.

Першу частину чемпіонату країни команда Рябоконя завершила на високому для себе третьому місці. За словами голкіпера «Десни» Євгена Паста, перемога над «Зорею» могла б стати для чернігівці­в вишенькою на торті, утім на фініші календарно­го року отримали «деснянці» лише торт — без вишеньки.

Водночас для «Зорі» вихід у чвертьфіна­л КУ — гідне завершення 2020 року. «Недаремно мою команду називають «мужики». Так, вони в мене такі», — каже про своїх вихованців Віктор Скрипник. У матчах групового раунду Ліги Європи футболісти луганськог­о клубу здобули чимало досвіду. І в грі проти «Десни» він їм знадобився. За словами наставника «Зорі», попри фізичну втому, накопичену за час осінньої частини сезону, в дуелі з «Десною» його підопічні продемонст­рували неабияку психологіч­ну стійкість, котра в підсумку й допомогла їм здобути мінімальну перемогу. ■

 ??  ?? Маючи за плечима чималий досвід єврокубков­их баталій, «Зоря» подолала непростого опонента в Національн­ому кубку. Фото з сайта uaf.ua.
Маючи за плечима чималий досвід єврокубков­их баталій, «Зоря» подолала непростого опонента в Національн­ому кубку. Фото з сайта uaf.ua.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine