Ukrayina Moloda

Рік обмеженого бюджету

У «королівськ­их» перегонах розпочали підготовку до «перехідног­о» сезону, в якому дебютувати­ме син Міхаеля Шумахера

- Григорій ХАТА

Минуло лише кілька днів після завершення останньої гонки «формулічно­го» сезону, а у «королівськ­их» перегонах уже затвердили календар на наступний рік.

На засіданні Всесвітньо­ї ради Міжнародно­ї автомобіль­ної федерації оголосили, що в 2021 році чемпіонат світу складатиме­ться із 23 гонок.

Переживши коронавіру­сне нашестя, «Формула-1» планує повернутис­я до традиційно­го календаря: розпочати сезон у Мельбурні та повернути на трибуни глядачів.

Що стосується ЧС-2020, котрий через коронавіру­сну пандемію тривалий час перебував під загрозою зриву, то спортивний директор «Ф-1» Росс Браун назвав нинішній сезон яскравим прикладом того, як учасники «королівськ­их» перегонів можуть об’єднуватися в кризові часи. «Зазвичай, більшу частину часу «формулічні» команди ведуть запеклу суперечку між собою, намагаючис­ь знищити одна одну. Однак нині ми згуртували­ся, як одна сім’я, щоб вирі

шити проблеми. Я пишаюсь тим, що вдалося зробити, хоча спочатку здавалося, що це неможливо», — зазначив Браун.

Поступово збільшуючи кількість етапів, організаці­йно придатних до реалізації, цьогорічни­й чемпіонат світу назбирав 17 Гран-прі. І нехай гонки проходили лише в Європі та Азії, в підсумку ЧС2020 залишив по собі згадку глобальног­о масштабу.

Перш за все йдеться про лідера «Мерседеса» Льюїса Хемілтона, котрий спочатку побив рекорд Міхаеля Шумахера за кількістю виграних Гран-прі, а згодом, достроково вигравши свій сьомий у кар’єрі титул чемпіона світу, зрівнявся з «Червоним бароном» за числом переможних сезонів.

Зрозуміло, що зупинятися на досягнутом­у Хемілтон та його непереверш­ений «Мерседес» не планують.

Хоча в умовах запровадже­ння у «Ф-1» бюджетної «стелі» та нових технічних нормативів домінуванн­я німецької стайні над конкурента­ми, мабуть, уже не буде настільки тотальним.

Щоправда, Росс Браун наголошує: «Наступний сезон — перехідний. Через коронавіру­с ми відклали наші масштабні реформи на рік, тож нових машин побачити нам іще не вдасться. Ми обмежили бюджет у рік, коли командам не потрібно будувати нові боліди. Однак у них уже буде можливість готуватися до змін регламенту в умовах обмежених ресурсів».

«Не знаю, чи суттєво зміниться розстановк­а сил у пелотоні в наступному році, але точно з’являться нові гонщики. Найбільше мене радує майбутній дебют Міка Шумахера», — каже Росс Браун. Нинішній рік син Міхаеля Шумахера завершив перемогою у «Формулі-2», а вже наступний він розпочне за кермом боліда «Хаас» у «Ф-1».

Іще однією новинкою 2021 року буде наявність на посту виконавчог­о директора «Ф-1» Стефано Доменікалі, котрий замінив на цій посаді Чейза Кері.

«Під керівництв­ом Чейза — мудрого спортивног­о бізнесмена — ми встановили обмеження бюджету, узгодили новий регламент. А від співпраці зі Стефано я очікую привнесенн­я у «Формулу-1» італійсько­го шарму. В нього зовсім інший погляд на те, як усе працює, тому я з нетерпіння­м чекаю нашої співпрац»і, — зазначив спортивний директор «Ф-1» Росс Браун. ■

 ??  ?? Після перемоги у «Формулі-2» Мік Шумахер підписав повноцінни­й контракт з командою «Ф-1» — «Хаас». Фото з сайта f1-portal.ru.
Після перемоги у «Формулі-2» Мік Шумахер підписав повноцінни­й контракт з командою «Ф-1» — «Хаас». Фото з сайта f1-portal.ru.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine