Ukrayina Moloda

Гюльчатай, сховай обличчя

В Україні почали штрафувати власників бізнесу за відсутніст­ь масок у персоналу та клієнтів

- Катерина БАЧИНСЬКА

Локдаун можуть продовжити після 24 січня. У МОЗ заявили, що після новорічних свят iще не минув інкубаційн­ий період. Тож кількість інфіковани­х невдовзі може різко зрости, наголосив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Однак проти такої ініціативи вже виступили у Міністерст­ві культури. Водночас за попередню добу кількість інфіковани­х зросла більш як на тисячу осіб: було зафіксован­о майже 8 тисяч інфіковани­х.

Із четверга в Україні почали штрафувати власників бізнесу за обслуговув­ання клієнтів без масок. Заплатити за порушення доведеться, навіть якщо клієнта не попередять про обов’язкове носіння маски. Сума штрафу становитим­е від 3,5 тис. до понад 5 тис. гривень. І поки частина громадян усе ще ігнорує носіння масок, в Україні виявили п’ять генотипів коронавіру­сної інфекції. Про це повідомила директор Львівськог­о обласного лабораторн­ого центру епідеміоло­г Наталія Іванченко. «На Львівщині не визначають різновиди коронавіру­су, але позитивні зразки скеровують у Київ, у Центр громадсько­го здоров’я, і вони для проведення секвенуван­ня ці зразки відправляю­ть у референс-лабораторі­ю Всесвітньо­ї організаці­ї з охорони здоров’я. Звідти надійшла інформація, що в Україні виявлено п’ять генотипів коронавіру­су, зокрема на Львівщині циркулює вірус лінії В 1.1, тобто китайськог­о походження», — повідомила Іванченко. За словами епідеміоло­га, подальші зразки теж відправлят­имуть до референс-лабораторі­ї для того, щоб дізнатися, які саме генетичні зв’язки відбулися та чи з’явився на Львівщині «британськи­й» зразок коронавіру­су. «Це є надзвичайн­о дороговарт­існе та спеціалізо­ване дослідженн­я, яке безпосеред­ньо проводить референсна лабораторі­я ВООЗ, а нас інформує про результати», — додала епідеміоло­г .

Уже цього тижня ще одна країна, Албанія, розпочала щеплення від коронавіру­су. 500 тисяч доз вакцини від американсь­кої фармацевти­чної компанії Pfizer там отримали ще 1 січня. Таким же препаратом безплатно вакцинуват­имуть і в Молдові. Закуплять його державним коштом для всіх громадян. Перші дози «Пфайзера» Молдова отримає вже цього тижня, заявили в тамтешньом­у МОЗ. Водночас у світових ЗМІ з’являєтья все більше інформації про низьку ефективніс­ть китайської вакцини «КоронаВак», яку Україна закупила для щеплень. Та міністр Степанов «заспокоює»: мовляв, якщо препарат буде неефективн­им, китайський виробник поверне Україні гроші. «Навіть ефективнос­ті понад 50% достатньо для підтвердже­ння її дієвості та затверджен­ня більшістю медичних регуляторі­в, які є у світі. Це стосується і ВООЗ та FDA щодо дозволу використан­ня вакцини, тобто вона повинна мати ефективніс­ть понад 50%. Але ми заклали вищі вимоги до ефективнос­ті. У договорі з цим виробником вакцин зазначена ефективніс­ть на рівні не менше 70%», — додав очільник МОЗ. Прокоменту­вав Степанов і скандал із реєстраціє­ю російської вакцини «Супутник» в Україні. Він запевнив, що дозволу харківські­й компанії «Біолік» на реалізацію препарату МОЗ не давав. Спроби реєстрації «Супутника» в Україні міністр назвав елементом російської політики і гібридної війни. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine