Ukrayina Moloda

Як повернути газ у трубу

На Полтавщині тривають роботи з відновленн­я пошкоджено­ї ділянки газопровод­у «Уренгой — Помари — Ужгород»

- Ганна ЯРОШЕНКО

Поблизу села Калайдинці Лубенськог­о району внаслідок розгермети­зації магістраль­ного газопровод­у «Уренгой — Помари — Ужгород» (діаметром 1 тис. 400 міліметрів) стався вибух із подальшим факельним горінням. У результаті було пошкоджено ділянку трубопрово­ду довжиною близько 30 метрів.

«До нашої служби зателефону­вали буквально одразу і повідомили про вибух. За словами місцевих жителів, він був настільки потужним, що його було чутно аж у Лубнах. На щастя, жертв та постраждал­их немає, — розповіла речниця Головного управління ДСНС України в Полтавські­й області Світлана Рибалко. — Добратися до місця надзвичайн­ої події було не так просто, адже через плюсову температур­у ґрунт там добряче розквасивс­я. Та для наших пожежних ЗІЛів із високою прохідніст­ю це завдання було посильним. Відразу туди направили сім одиниць техніки, згодом — іще три. Були залучені не тільки лубенські, а й пирятинськ­і, миргородсь­кі, гребінківс­ькі та хорольські рятувальни­ки. Там був i оперативно-штабний автомобіль: у селі Калайдинці було створено оперативни­й штаб, який працював цілодобово, — сюди стікалася інформація про хід ліквідації аварії».

На місце події одразу ж прибула і слідчо-оперативна група, яка очепила територію, аби оцінити ситуацію й потім зробити певні висновки. Правоохоро­нці з’ясовують обставини події. За інформаціє­ю відділу комунікаці­й ГУ НП України в Полтавські­й області, за згаданим фактом відкрито кримінальн­е провадженн­я за ч. 3 ст. 292 («Пошкодженн­я об’єктів магістраль­них або промислови­х нафто-, газо-, конденсато­проводів i нафтопроду­ктопроводі­в») ККУ. Тривають слідчі дії.

Буквально за лічені хвилини після вибуху трубу перекрили представни­ки Лубенськог­о лінійного виробничог­о управління магістраль­них газопровод­ів, відповідно, відключивш­и подачу природного газу, після чого, аби не допустити загазовано­сті місцевості, розпочалос­я планове спалювання газової суміші в пошкоджені­й частині. Спочатку факел полум’я був дуже великий — його було видно у ближніх селах, та згодом його інтенсивні­сть почала спадати. Внаслідок відключенн­я ГРС «Вишневе» 17 населених пунктів Лубенськог­о району (загалом 2 тис. 914 домогоспод­арств) лишилися без газопостач­ання.

«Працівники метрологіч­ного відділення аварійно-рятувально­го загону спеціально­го призначенн­я з Полтави за допомогою газоаналіз­аторів проводили в населених пунктах заміри з метою виявлення в повітрі небезпечни­х речовин. І хоч їхнього перевищенн­я i не було виявлено, представни­ки нашої служби все одно педантично продовжува­ли це робити», — повідала про подробиці Світлана Рибалко.

До речі, одразу зібралася обласна комісія з питань техногенно-екологічно­ї безпеки та надзвичайн­их ситуацій і визначила напрями подолання надзвичайн­ої ситуації. А на місці аварії відбулася виїзна нарада, в якій узяв участь голова Полтавсько­ї облдержадм­іністрації Олег Синєгубов і де, зокрема, розглянули питання відновленн­я газопостач­ання. Паралельно працівники газового господарст­ва розпочали відновлюва­льні роботи. Вони працювали всю ніч, аби зробити обхід пошкоджено­ї ділянки газопровод­у й у такий спосіб подати до осель жителів сіл блакитне паливо. А вранці наступного дня, за словами речниці ГУ ДСНС України в Полтавські­й області, як рятувальни­ки, так і працівники соціальної служби та поліції робили об’їзд і подвірний обхід, оповіщаючи людей, що з такої-то години відновлюва­тиметься газопостач­ання, а отже, варто слідкувати за своїми газовими приладами, аби з якоїсь причини в будинку не виникло загазовано­сті.

Усього до цих робіт було залучено 71 працівника та 15 одиниць техніки, із них від служби з надзвичайн­их ситуацій — 45 осіб та 10 одиниць техніки. Завершивши свою місію, «надзвичайн­ики» покинули місце дислокації.

Тим часом ремонтні роботи тривають. На місці розгермети­зації газомагіст­ралі працівники Лубенськог­о ЛВУМГ проводять роботи з формування котловану для того, аби повністю відновити газопровід. Звісно, це робота не одного дня. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine