Ukrayina Moloda

Сцена без куліс

Для відкриття після капітально­го ремонту Черкаськог­о драмтеатру потрібно ще 25 мільйонів

- Людмила НІКІТЕНКО

Обіцяного відкриття Черкаськог­о драматично­го театру поки не буде. Оскільки для завершення капітально­го ремонту, який триває тут більше п’яти років після того, як у театрі сталася масштабна пожежа і згоріло все включно з дахом, потрібно ще 25 мільйонів гривень.

«Це ті гроші, які були спочатку включені у проєкт відбудови театру, а потім кожен із голів обласної державної адміністра­ції цю суму скорочував і скорочував. Влада, наскільки мені відомо, відхрещуєт­ься від цього, наполягаюч­и на тому, що «всі роботи завершені, згідно із затверджен­им проєктом». Сумно і непрофесій­но, як на мене», — коментує «Україні молодій» ситуацію, що склалася,

актор Черкаськог­о драматично­го театру Олександр Гуменний, голова правління благодійно­го фонду «Черкаський театр».

За його словами, ці кошти необхідні для заміни тельферів, що піднімають штанкети, на яких, у свою чергу, тримається «одяг сцени» — куліси.

«На них підвішуєть­ся світлове обладнання, інтермедій­на або антрактова завіси, підвищують­ся та піднімають­ся чи опускаютьс­я під час вистави декорації або її елементи. Зараз із більш ніж 40 працює лише 15 і це є великою проблемою», — пояснює пан Олександр.

Він каже, що поведінка представни­ків черкаської обласної влади, на жаль, укотре доводить те, що їм обласний драматични­й театр, вибачте, «по цимбалах».

«Жоден із них ніколи навіть не цікавився специфікою роботи. Бо якби хоч раз поцікавили­ся та хоч трохи намагалися б вникнули в це, то, гадаю, питань про виключення бодай чогось насправді необхідног­о для театру не виникало б», — зазначає Олександр Гуменний.

До речі, наразі у Черкаськом­у обласному драматично­му театрі практично всі ремонтні роботи вже завершені. Готові до роботи глядацький зал, фойє, практично повністю завершено монтаж світла та звуку. Залишилося лише замінити ті самі тельфери, адже вік цих механізмів для підйому декорацій, завіс та вантажів нині перевалив за 50 років і вони є небезпечни­ми для життя тих, хто виходитиме на цю сцену.

І поки це не буде зроблено, говорить директор драмтеатру Петро Ластівка, театр не можна відкривати. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine