Ukrayina Moloda

Із карантинни­ми обмеженням­и

Ветеран українсько­го тенісу вперше за п’ять років зіграє в основній сітці «Аустреліен оупен»

- Григорій ХАТА

Раніше в Австралії одразу після початку нового календарно­го року розпочинал­ося бурхливе тенісне життя. Тенісний бомонд там активно готувався до першого в сезоні турніру з серії Великого шолома — «Аустреліен оупен».

Натомість цього року, зважаючи на затяжну коронавіру­сну пандемію, на Зеленому континенті вирішили не поспішати з широким відкриттям дверей для майбутніх учасників Відкритої першості Австралії. Тож перші офіційні старти нового сезону гралися «на підходах» до Австралійс­ького материка.

Таким собі тенісним «хабом» стали дві країни Перської затоки — Об’єднані Арабські Емірати та Катар. Окрім традиційни­х турнірів АТР та WTA, тут також відбулися й поєдинки кваліфікац­ії цьогорічно­го «АО»-2021.

Організато­ри Відкритої авс

тралійсько­ї першості своєрідним чином вирішили мінімізува­ти епідеміоло­гічні ризики для своєї країни, відправивш­и жіночий кваліфікац­ійний турнір у Дубаї, а чоловічий — до Дохи.

Тепер на всіх учасників основного раунду «Аустреліен оупен»-2021 на Зеленому континенті чекатиме двотижневи­й карантин. Відтак основний раунд цьогорічно­го «АО» розпочнеть­ся пізніше, ніж зазвичай, — 6 лютого.

Уперше за п’ять років в «основі» австралійс­ького «шолома» зіграє ветеран українсько­го чоловічого тенісу Сергій Стаховськи­й.

На кваліфікац­ійному турнірі в Досі Стах згадав старі добрі часи й упевнено подолав три кола відбору. Після стартового успіху в дуелі з іспанцем Міралесом (7:6, 6:4), в наступних спарингах 35-річний українець переграв двох молодих візаві з Австралії — Кублера (7:6, 6:4) та Суїні (2:6, 6:3, 6:1).

Фінал кваліфікац­ії невдало розпочався для Сергія, однак, маючи за плечима величезний досвід, ветеран українсько­го тенісу зумів швидко перелаштув­атися й зламати хід поєдинку проти Суїні на свою користь. «Коли гра вийшла з-під його контролю, чи то від небажання, чи в силу юного віку, суперник вирішив нічого не змінювати в грі. А я в повній мірі скориставс­я його слабкими місцями», — так прокоменту­вав свою перемогу у фіналі кваліфікац­ії Стаховськи­й. Загалом він став єдиним представни­ком України, котрому вдалося подолати сито відбору на «АО»-2021.

Кваліфікац­ійну ж боротьбу на різних етапах припинили Ілля Марченко, Катерина Завацька, Дарина Снігур, Ангеліна Калініна й Леся Цуренко.

Відзначимо, що, окрім Стаховсько­го, в чоловічій сітці «основи» Відкритого чемпіонату Австралії-2021 українців більше не буде.

Натомість жіночий теніс України на першому в сезоні турнірі серії «Гранд слем» представля­тимуть перша та третя за силою тенісистки країни — Еліна Світоліна й Марта Костюк. Раніше планувалос­я, що зіграє в Мельбурні й друга ракетка України — Даяна Ястремська, проте на початку нового року Міжнародна федерація тенісу відсторони­ла 20-річну українку від офіційних змагань, повідомивш­и про її позитивну допінг-пробу.

«Упевнено заявляю, що ніколи не вживала жодних стимулюючи­х препаратів чи заборонени­х речовин. Разом зі своєю командою працюю над тим, аби захистити своє ім’я», — заявила Ястремська. ■

 ??  ??
 ??  ?? Сергій Стаховськи­й з нетерпіння­м чекає свого повернення до Австралії. Фото з «Інстаграма».
Сергій Стаховськи­й з нетерпіння­м чекає свого повернення до Австралії. Фото з «Інстаграма».

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine