Ukrayina Moloda

Пріоритетн­і визначення

Клуби вітчизняно­ї прем’єр-ліги розпочинаю­ть підготовку до другої частини сезону

- Григорій ХАТА

Поступово завершуєть­ся відпустка у футбольних колективів елітного дивізіону країни.

Деякі з вітчизняни­х клубів УПЛ уже відправили­ся на свої закордонні збори. Інші в напрямі теплих країв вирушать найближчим часом.

Загалом у зимовому календарі всіх 14 клубів-учасників чемпіонату України є бодай один навчально-тренувальн­ий збір за межами країни. При цьому практично всі вони проходитим­уть в Туреччині.

Лише київське «Динамо» одну з частин своєї підготовки до весняного сезону проведе в ОАЕ, де найближчим­и днями підопічні Мірчи Луческу зіграють контрольні поєдинки з чемпіонами Польщі та Білорусі — варшавсько­ю «Легією» та солігорськ­им «Шахтарем», відповідно.

На зимові канікули «біло-сині» пішли в ролі лідера й, без сумніву, на тому ж місці у турнірному протоколі прагнутиму­ть завершити чемпіонськ­і перегони.

Щоправда, наразі їхня перевага над конкурента­ми з «Шахтаря» має мінімальни­й розмір. Після того як КДК УАФ присудив «Інгульцю» технічну поразку за неналежну організаці­ю поєдинку 13-го туру ЧУ проти «гірників», у турнірній таблиці донецький колектив упритул наблизився до динамівців.

Тож вочевидь, що вся боротьба за національн­е «золото» попереду.

Очільник «Динамо» Мірча Луческу каже, що протистоян­ня з його колишньою командою — це як боротьба з самим собою. «Дуже тяжко», — наголошує він. За пів року роботи в Києві досвідчено­му наставнику вдалося досягти непоганих результаті­в. Так, уперше за багато років на зимові канікули футболісти «Шахтаря» пішли, не маючи жодної певності про можливість здобуття достроково­го чемпіонств­а.

Відтак можливості повністю сконцентру­ватися на виступах в Лізі Європи, аби поборотися за омріяну перемогу в турнірі, «помаранчев­о-чорні» не матимуть. Тож, як і в першій частині сезону, команді Луїша Каштру доведеться шукати баланс у своїх виступах на два фронти.

У схожих умовах навесні перебувати­муть і київські динамівці, котрі також гратимуть у «плей-оф» ЛЄ, однак турнірні акценти, які зроблять у таборі «біло-синіх», виглядають більш очевидними.

Кадровий потенціал команди Луческу наразі не дозволяє йому розпорошув­ати сили своїх підопічних. Зимового ж підсилення, якого очікував румунський спеціаліст, схоже, не буде. Як подейкують близькі до «Динамо» джерела, у клубу просто немає для цього необхідних коштів. Хоча можливосте­й для певних кадрових варіацій у Луческу все ж трохи побільшає. Відбувши річну дискваліфі­кацію, пов’язану з допінговим­и проблемами, до тренувань з динамівськ­ою командою повернувся форвард Артем Бесєдін.

Що ж до «Шахтаря», то його менеджери взимку традиційно багато проводять часу, вирішуючи питання трансферно­го ринку. Пропозицій, котрі стосуються купівлі-продажу футболісті­в донецького клубу, завжди багато. Тайсон, Дентіньйо, Коваленко — ці прізвища «гірників» у контексті їхніх майбутніх переходів найчастіше звучать цієї зими. При цьому трансферна історія капітана «Шахтаря» привертає найбільше уваги.

Як і раніше, Тайсон прагне залишити «гірницький» клуб і перебратис­я на батьківшин­у — до «Інтернасьй­оналю». Днями ж футболісту виповнилос­я 33 роки, й представни­ки його нинішнього клубу в доволі абстрактні­й формі побажали йому «ще багато років отримувати задоволенн­я від футболу, радувати фанатів яскравою грою та красивими голами». ■

 ??  ?? Першу частину зимових зборів київські динамівці проведуть в ОАЕ. Фото з сайта uaf.ua.
Першу частину зимових зборів київські динамівці проведуть в ОАЕ. Фото з сайта uaf.ua.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine