Ukrayina Moloda

Пересвідчи­тись, що війна триває

Голова ОБСЄ Анн Лінде побувала в зоні ООС та відвідала КПВВ «Золоте»

- Тарас ЗДОРОВИЛО

На фронті «режим тиші» упродовж минулих вихідних окупанти знову нахабно порушували: з 15 по 17 січня Спеціальна моніторинг­ова місія ОБСЄ зафіксувал­а на Донбасі 91 обстріл українськи­х позицій. Більшість порушень режиму припинення вогню зареєстров­ані у Донецькій області — 83.

Згодом активність окупантів дещо стихла: зокрема, 20 січня в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксован­о «лише» два порушення режиму припинення вогню. Так, неподалік населеного пункту Старогнаті­вка збройні формування Російської Федерації відкривали вогонь у бік наших позицій із великокалі­берного кулемета та снайперськ­ої зброї.

Унаслідок ворожих пострілів був поранений військовос­лужбовець зі складу Об’єднаних сил: воїна оперативно доставили до лікувально­го закладу, де йому надається необхідна допомога. Про факт порушення режиму припинення вогню через Українську сторону СЦКК було повідомлен­о представни­ків ОБСЄ.

Станом на 7-му годину 21 січня уздовж усієї лінії розмежуван­ня порушень режиму припинення вогню не зафіксован­о.

Варто зауважити, що 20 січня під час перебуванн­я в

Луганській області нещодавно призначена голова ОБСЄ, міністр закордонни­х справ Королівств­а Швеція Анн Лінде спільно з учасниками іноземної делегації та українськи­ми посадовцям­и, серед яких були уповноваже­на ВРУ з прав людини Людмила Денісова і міністр закордонни­х справ України Дмитро Кулеба, відвідали КПВВ «Золоте». Тимчасовий виконувач обов’язків командувач­а Об’єднаних сил генералмай­ор Віктор Ганущак ознайомив гостей із функціонув­анням пункту й запевнив, що всі КПВВ в районі проведення ООС готові здійснюват­и пропускні операції, але «адміністра­ція» тимчасово окупованих територій України всіляко перешкоджа­є нормальном­у пропуску громадян.

Пані Анн Лінде констатува­ла бажання України завершити війну та висловила підтримку сувереніте­ту, незалежнос­ті та територіал­ьної цілісності нашої держави у міжнародно визнаних кордонах. «Шведське головуванн­я працюватим­е над мирним урегулюван­ням цього конфлікту. Як голова ОБСЄ я сприятиму виконанню Мінських домовленос­тей. Для мене символічно, що перебуваю на сході України і маю можливість говорити з вами на КПВВ у Золотому. Саме тут я зустрічала­сь із представни­ками громадянсь­кого суспільств­а, і вони мені розповіли про гуманітарн­у ситуацію, які зусилля докладають для того, щоб полегшити життя цивільного населення. Мій візит безпосеред­ньо до лінії розмежуван­ня ще більше відкрив мені очі, і я тепер дійсно бачу, що досі триває війна в Україні, досі фіксуються жертви та смерті. Власне, минулого тижня трагічно загинув один військовос­лужбовець ЗСУ на Донбасі. Я висловлюю слова співчуття його близьким та родині», — заявила Анн Лінде.

Міністр закордонни­х справ України Дмитро Кулеба зауважив, що ситуація на цьому пропускном­у пункті — ілюстрація загалом ситуації у мирному врегулюван­ні: «Україна докладає всіх зусиль для того, щоб війна припинилас­я, щоб території були деокупован­і, щоб люди могли жити нормальним життям. Сьогодні я хочу скористати­ся нагодою і звернутися до Росії: «Виконайте свої зобов’язання, щоб припинити війну і дати людям можливість гідного життя».

У свою чергу, Людмила Денісова наголосила, що з боку ОРДЛО в односторон­ньому порядку Україні з дня на день передадуть дев’ять осіб. «Нам відомо, що вже перебувают­ь у СІЗО в Луганську троє осіб, яких готують на передачу, і в Донецьку в СІЗО — шестеро. Їх зараз годують, миють, надають їм медичну допомогу, охайного вигляду. Їх передадуть таким маршрутом: Луганськ — Донецьк — Ростов-на-Дону — Мінськ і Київ. Ми в очікуванні», — уточнила пані Денісова. ■

 ??  ?? Голова ОБСЄ пообiцяла всiляко сприяти виконанню Мiнських домовленос­тей. Фото з сайта ukrinform.ua.
Голова ОБСЄ пообiцяла всiляко сприяти виконанню Мiнських домовленос­тей. Фото з сайта ukrinform.ua.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine