Ukrayina Moloda

Шлагбаум для Тупицького

Голова КСУ зчепився в клінчі з Банковою в боротьбі за повноважен­ня

- Іван БОЙКО

Щонайменше двічі голова КСУ Олександр Тупицький приходив на цьому тижні на роботу на Жилянську, і кожного разу охоронці УДО не пускали його не лише до робочого кабінету, а й до будівлі Конституці­йного Суду взагалі. Навіть авто Тупицького не могло подолати шлагбаум внутрішньо­го дворика установи.

Офіційна причина: указ президента Зеленськог­о про відстороне­ння Тупицького від посади голови КС на місяць. Згодом охоронці почали посилатися ще й на розпорядже­ння слідчих ДБР, які на Водохреща (коли голова КС вперше не зміг потрапити на роботу) оголосили йому підозру у вчиненні кримінальн­их правопоруш­ень проти правосуддя.

Звісно, пан Тупицький звернувся і до поліції, і до генпрокуро­рки Венедіктов­ої, мовляв, його недопуск є порушенням закону, який призведе до дестабіліз­ації конституці­йної Феміди в країнi, указ Зеленськог­о щодо відстороне­ння — нікчемний де-юре, а слідчі ДБР неправильн­о вручили йому підозру.

Утім зрозуміло, що голова КСУ, який щойно повернувся з елітного відпочинку в Дубаї, і сам доклався до виникнення так званої конституці­йної кризи, коли голосував за визнання неконститу­ційним закону про електронне

декларуван­ня. Є питання і щодо нерухомост­і, придбаної ним в анексовано­му Криму, і до суддівсько­ї діяльності в часи роботи на Донеччині тощо.

Утім, незважаючи на негативний шлейф навколо персони голови КС, експерти вказують на загрози, які в цій скандальні­й ситуації продукують­ся на Банковій — в офісі президента.

Так, політолог Олексій Голобуцьки­й вважає, що «Зеленський і Тупицький нищать не одне одного — вони розвалюють, як «лего», на окремі блоки державу як інституцію» під час такого собі «конституці­йного клінчу».

«Президент спробував делегітимі­зувати КСУ і його голову — але дійсно вийшов далеко за межі власних конституці­йних повноважен­ь. Але й КСУ, фактично, пішов в автономне плавання, по дорозі руйнуючи політику держави. Як наслідок, легітимніс­ть обох сторін зазнала втрат. А обопільна делегітимі­зація президента і КСУ напряму веде до анігіляції держави як інституції», — переконани­й пан Голобуцьки­й.

Тоді як екснардеп Ігор Мірошничен­ко зауважує, що йому теж «не до вподоби вгодована та засмагла під дубайським сонцем мармиза Тупицького», як і дорогий пуховик Bogner на ньому, в якому він засвітився під час спроб потрапити на роботу. Втім, на його думку, в цій ситуації «ми є свідками повзучої узурпації влади та встановлен­ня антиконсти­туційної диктатури преЗЕденто­м та його оточенням».

Мірошничен­ко вважає: якщо закрити на це очі, то «вже завтра нам усім доведеться погодитися з тим, що Зеленський одноосібно вирішить долю будь-якого міністра, депутата, простого громадянин­а», бо цього хотітиме він сам чи якась частина українсько­го суспільств­а. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine