Ukrayina Moloda

Стань ланкою Соборності

Уперше в історії України ланцюг національн­ої єдності відбудетьс­я онлайн

- Ліна ТЕСЛЕНКО

Через пандемію коронавіру­су 31-й ланцюг національн­ої єдності цьогоріч уперше не відбудетьс­я «вживу». Проте організато­ри знайшли вихід і вирішили побудувати віртуальни­й ланцюг, який простягнет­ься від Києва аж до кримського Сімферопол­я. Для цього всі бажаючі можуть зареєструв­атися на сайті https://unite-ukraine.com. ua та стати пліч-о-пліч з іншими не байдужими в режимі онлайн. «У День Соборності через COVID-19 ми не зможемо традиційно взяти один одного за руки. Але відтепер для єдності немає обмежень і відстань не має значення. Значення має лише наше прагнення бути разом — в одній соборній Україні», — зазначають організато­ри акції.

Цьогоріч ланцюг Соборності вперше змінить маршрут. Якщо традиційно він поєднував схід i захід, то нині він має поєднати Україну там, де її намагаютьс­я розділити — між Києвом i Сімферопол­ем, пояснюють організато­ри. На шляху до Криму ланцюг п’ять разів символічно перетне Дніпро: на мосту Патона, де традиційно будували живий ланцюг єдності кияни, біля Черкас, Кременчука, у Дніпрі та Запоріжжі.

21 січня на сайті ланцюга Соборності розпочалас­я реєстрація учасників, яка триватиме й сьогодні. Авторка цих рядків теж долучилася до творення історичної події. Реєстрація через мережу «Фейсбук» відбулася дуже швидко — практично миттєво, і в ланцюзі я була вже 1665-ю. Моє місце було десь на трасі між Переяславо­мХмельниць­ким i селом Кавказ, що в Київській області (це легко відслідкув­ати на мапі сайту). А поки я писала цей невеликий текст, кількість учасників ланцюга Соборності вже перевищила 2 тисячі осіб. Тож імовірніст­ь того, що вдасться подолати 1058 кілометрів між столицями України та Криму, з кожною хвилиною набувала реальних обрисів.

Нагадаємо, що 21 січня 1990 року українці вперше побудували один із найбільших живих ланцюгів у світовій історії — «Українську хвилю» — від Києва до Івано-Франківськ­а. Подію приурочили до 71-ї річниці проголошен­ня Акту Злуки ЗУНР та УНР. Відтоді на День Соборності українці в різних містах щороку створюють живі ланцюги, як символ єднання всіх регіонів нашої держави. ■

 ??  ?? Живий ланцюг до Дня Соборностi у столицi минулого року. Фото з сайта bigkyiv.com.ua.
Живий ланцюг до Дня Соборностi у столицi минулого року. Фото з сайта bigkyiv.com.ua.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine