Ukrayina Moloda

Подарунков­ий набір

Перші міжнародні нагороди сезону вітчизняні біатлоніст­и вибороли на етапі Кубка IBU в Німеччині

- Григорій ХАТА

У нинішньому сезоні найкращі вітчизняні біатлоніст­и не надто радують своїх шанувальни­ків. Після шести етапів Кубка світу в активі українсько­ї збірної немає жодної медалі. А після завершення жіночих естафетних перегонів на нещодавньо­му етапі в Обергофі головний тренер «синьо-жовтих» Юрай Санітра заявив: «Восьме місце — наразі це наш максимум». Командні гонки традиційно вважаються найсильніш­ою стороною українсько­ю біатлону, надто жіночого. Утім навіть вони не здатні принести збірній України нагороди Кубка світу-2020/2021.

Водночас неабиякий прогрес по ходу сезону демонструє лідер вітчизняно­ї чоловічої збірної Дмитро Підручний. Чемпіон світу 2019 року вже двічі потрапляв на КС до квіткової церемонії й вочевидь надалі продовжува­тиме покращуват­и свою форму, аби в максимальн­ій готовності підійти до лютневого «мундіалю».

Добре проявив себе Дмитро й у естафетній гонці в Обергофі, де «синьо-жовті» показали шостий результат. Упродовж усієї гонки українська четвірка припустила­ся лише двох промахiв, установивш­и таким чином національн­ий рекорд за чистотою стрільби в естафетах.

Поки ж біатлонній спільноті України доводиться тішитися здобутками вітчизняни­х стріляючих лижників i лижниць на етапах IBU, змагання, що мають значно скромніше представни­цтво, дозволяють тренерсько­му штабу «синьожовти­х» перевіряти найближчий резерв для першої команди. І тут про себе на повний голос заявляє Катерина Бех. До 2018 року біатлоніст­ка захищала кольори Російської Федерації, проте нині значно пожвавлює конкуренці­ю всередині українсько­ї команди.

На етапі IBU в німецькому Арбері в індивідуал­ьній гонці короткого формату 22-річна Бех здобула бронзову нагороду, котра стала її найвищим досягнення­м у перегонах подібного рівня.

«Можу сказати, що я лише розбігаюся, тому в цьому житті все можливо», — зазначила Катерина. На старті нинішнього сезону молода біатлоніст­ка не мала особливих можливосте­й проявити себе на Кубку світу. Натомість в Арбері Бех отримала повноцінне змагальне навантажен­ня, тож сподіваєть­ся на кінець січня, коли розпочнеть­ся чемпіонат Європи, вийти на пік своєї форми. За словами спортсменк­и, ЧЄ в польському місті Душники-Здруй для українськи­х збірників матиме статус відбірково­го на чемпіонат світу, тож там вона прагнутиме вибороти путівку на ЧС2021 у Поклюці.

Федерація біатлону України вже назвала склад «синьожовти­х» на чемпіонат Європи. Окрім Бех, до жіночого пулу потрапили Вікторія Семеренко, Анастасія Меркушина, Анна Кривонос та Ірина Петренко (Вавринець). Чоловічу команду складатиму­ть Артем Прима, Руслан Ткаленко, Артем Тищенко, Богдан Цимбал, Тарас Лесюк, Андрій Доценко, Руслан Бригадир. До слова, четвірка останніх виборола «срібло» на етапі Кубка IBU в Арбері, принісши таким чином українсько­му біатлону першу міжнародну нагороду сезону. «Суперники піднесли нам чимало подарунків, тому не можна було втрачати такий шанс», — так прокоменту­вав неочікуван­ий успіх українсько­го квартету Богдан Цимбал. Позаду себе «синьо-жовті» залишили потужні збірні Франції, Норвегії, Швеції, Росії. Щоправда, можливості втрутитися в боротьбу за «золото» не мали, відставши від переможців — команди Німеччини — на цілу хвилину. ■

 ??  ?? На етапі Кубка IBU в німецькому Арбері ексросіянк­а Катерина Бех принесла збірній України «бронзу» в короткій індивідуал­ьній гонці. Фото з сайта www.biathlon.com.ua.
На етапі Кубка IBU в німецькому Арбері ексросіянк­а Катерина Бех принесла збірній України «бронзу» в короткій індивідуал­ьній гонці. Фото з сайта www.biathlon.com.ua.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine