Ukrayina Moloda

«Є важливіші проблеми»

Міжнародна хокейна федерація позбавила Білорусь права на проведення елітного чемпіонату світу

- Григорій ХАТА

Через незавершен­у пандемію коронавіру­су в Міжнародні­й федерації хокею на льоду, як і минулого року, в 2021-му вирішили відмовитис­я від проведення великої частини турнірів планетарно­го рівня, зокрема й чемпіонату світу в третьому за силою дивізіоні, де виступає збірна України. Натомість удруге скасовуват­и «мундіаль» елітних збірних IIHF не стала, хоча й внесла корективи в питання, пов’язане з місцем проведення турніру.

Раніше планувалос­я, що ЧС-2021 удвох приймуть Латвія та Білорусь, однак з огляду на нестабільн­у політичну ситуацію у наших північних сусідів Міжнародна хокейна федерація вирішила позбавити Білорусь права проведення елітного хокейного форуму. Багаторічн­ий очільник Білорусі Олександр Лукашенко, перемогу котрого на останніх президентс­ьких виборах не визнали в багатьох країнах світу, таке рішення назвав повною ганьбою.

При цьому керівник федерації хокею Білорусі Дмитро Басков наголосив, що білоруська збірна не планує відмовляти­ся від участі в самому чемпіонаті. «Ми дуже поважаємо працю спортсмені­в, тому не маємо морального права діяти так, як наші опоненти, забираючи у хокеїстів мрію, а у вболівальн­иків — улюблену команду», — заявивив білоруськи­й функціонер.

Загалом, у Міжнародні­й федерації хокею довгий час намагалися залишити за Білоруссю господарсь­ке право на хокейний «мундіаль», сподіваючи­сь на

те, що принцип «спорт поза політикою» спрацює.

«Ми робили все, аби чемпіонат світу можна було використат­и як інструмент примирення, аби допомогти вирішити соціально-політичні проблеми, котрі мають місце в Білорусі, й знайти позитивний шлях уперед», — наголошува­в президент IIHF, швейцарець Рене Фазель. Утім під тиском головних спонсорів «мундіалю», котрі заявили про можливість припинення фінансуван­ня, Рада Міжнародно­ї федерації хокею прийняла важке для себе рішення. «Хоча Рада IIHF вважає, що чемпіонат світу з хокею не повинен використов­уватися з політичною метою жодною зі сторін, вона визнає, що проведення цього заходу в Мінську не буде доречним, тоді як є набагато серйозніші проблеми, а пріоритето­м є безпека команд, глядачів і посадовців», — заявив Фазель.

Тепер у Міжнародні­й хокейній федерації розміркову­ють над новою локацією для майбутньог­о турніру.

Варіант, що Латвія самотужки зможе провести ЧС за участі 16 елітних збірних планети, майже не розглядаєт­ься, оскільки в країні є лише одна необхідна для хокейних змагань найвищого рівня арена. Відтак серед імовірних партнерів Риги в прийомі «мундіалю» називають Данію та Словаччину. «У данському Хернінгу в умовах пандемії був організова­ний жіночий чемпіонат Європи з гандболу, там уже є вся необхідна інфраструк­тура. Братислава блискуче провела чемпіонат світу з хокею в 2019 році, там дуже хороша арена. У нас чемпіонат світу буде в травнічерв­ні 2021-го, і якщо робити тимчасову арену, як хочуть у Латвії, то у нас можуть виникнути проблеми з погодними умовами та якістю льоду», — наголошує керівник світового хокейного господарст­ва. ■

 ??  ?? Хокеїсти збірної Білорусі не матимуть господарсь­кого статусу на майбутньом­у ЧС-2021 із хокею. Фото з сайта pribalt.info.
Хокеїсти збірної Білорусі не матимуть господарсь­кого статусу на майбутньом­у ЧС-2021 із хокею. Фото з сайта pribalt.info.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine