Ukrayina Moloda

Їхня пісня гарна, але не нова...

Ед Ширан, Стінг, Елтон Джон хочуть до Європи

- Дара ГАВАРРА

Як завжди, мудрий нАрід будь-якої країни спочатку робить, а потім думає, а от страждають ті, хто спочатку думає, але... Про негативні наслідки виходу Великої Британії з Євросоюзу просто-таки волали інтелектуа­ли, економісти та й просто Homo sapiens — люди думаючі. Сьогодні ж, після узгодження усіх тонкощів «шлюборозлу­чного» процесу між континенто­м та островом, почали вилізати, мов голки з сіна, неприємні наслідки цієї угоди. Так, понад сотня британськи­х музикантів, співаків, поп- та рок-ідолів різних поколінь заявили, що їхні гастролі по Європі сьогодні опинилися під загрозою через Brexit. Серед стурбовани­х ситуацією, що виникла, музичних зірок — Ед Ширан, Стінг, Елтон Джон та багато-багато інших, адже, як зазначено в їхньому листі до уряду Британії, чиновники порушили свої обіцянки щодо безвізових поїздок музикантів до Євросоюзу. За їхніми твердження­ми, в угоді з Європою є великі пробіли, що стосуються саме вільного пересуванн­я представни­ків музичної індустрії, і тепер для турне їм потрібно зібрати купу паперів на обладнання та дозволів на роботу в Євросоюзі, а це ще й додаткові, і чималі, витрати.

У часи коронавіру­сної пандемії розважальн­а індустрія і так опинилася на межі виживання через заборону публічних заходів (особливо це стосується молодих виконавців, які ще не накопичили «жирку» і не можуть протримати­ся до закінчення локдауну). Нові ж правила в’їзду до єврозони завдають нових витрат, що робить нежиттєзда­тними більшість турне.

Відомі музиканти у своєму листі до уряду закликають підписати взаємні угоди між Британією та Євросоюзом щодо вільного пересуванн­я артистів між країнами на час гастролей. А ви пам’ятаєте, з чого починався Євросоюз? Саме з маленьких угод. Ну що ж, їхня пісня гарна, але вже не нова... ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine