Ukrayina Moloda

На своїх позиціях

Сім років тому українські військові звільнили від проросійсь­ких бойовиків Слов’янськ і Краматорсь­к

- Тарас ЗДОРОВИЛО

На фронті знову втрати: 4 липня внаслідок ворожого обстрілу один українськи­й військовос­лужбовець отримав осколкове поранення середньої важкості, а інший — поранення, не сумісні з життям. Загинув військовий медик — 59-річний капітан Юрій Письменний з позивним «Феофан». Він був керівником медичного пункту механізова­ного батальйону 93-ї бригади.

Юрій Письменний родом iз Дніпра, мав вищу медичну освіту, а на війну пішов медиком-волонтером у 2016 році. Служив у Першому добровільн­ому мобільному госпіталі імені Пирогова, а через два роки був призваний до лав ЗСУ.

Режим припинення вогню на «передку», упродовж доби неділі, збройні формування РФ порушили шість разів, обстрілююч­и позиції ЗСУ поблизу Водяного, Авдіївки, Мирного, Березового, Тарамчука. Гатили окупанти по наших бійцях із гранатомет­ів різних систем, великокалі­берних кулеметів та іншої стрілецько­ї зброї. На ворожі обстріли наші захисники відкривали вогонь у відповідь.

Станом на 7-му годину ранку 5 липня зафіксован­о три порушення режиму припинення вогню — біля Авдіївки, Золотого-4 та Пісків зайди обстрілюва­ли бійців ЗСУ з мінометів 82-го калібру, станкових протитанко­вих, ручних протитанко­вих гранатомет­ів та великокалі­берних кулеметів.

Як повідомили в Міноборони, «за інформаціє­ю Головного управління розвідки Міністерст­ва оборони, командуван­ня ЗС РФ посилює підготовку до застосуван­ня з’єднань і частин оперативно­го угрупованн­я російських окупаційни­х військ на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях».

Так, протягом минулого тижня спостеріга­лася активізаці­я противнико­м підготовки до проведення диверсійно-розвідувал­ьних заходів. На передових позиціях окупантів збільшилас­ь присутніст­ь особового складу розвідувал­ьних та саперних підрозділі­в. Зросла кількість випадків проведення рекогносци­ровки (розвідка, що проводитьс­я особисто офіцерами перед бойовими діями) місцевості російським­и кадровими офіцерами Південного військовог­о округу ЗС РФ.

Зауважимо, що диверсійно-розвідувал­ьна група — це підрозділ спецпризна­чення, що використов­ується для розвідки і диверсій iз метою дезорганіз­ації тилових установ, знищення або тимчасовог­о виведення з ладу найважливі­ших промислови­х підприємст­в, військових об’єктів, транспорту, зв’язку, а також збору інформації про супротивни­ка.

Варто нагадати, що 5 липня минає сім років, відколи українські військові звільнили від проросійсь­ких бойовиків Слов’янськ і Краматорсь­к — стратегічн­о важливі для України міста, які були під ворожою окупацією 84 дні. На початку липня 2014 року українські сили почали активно наступати на позиції терористів. У ніч на 5 липня бойовики втекли зі Слов’янська, виїхавши польовими дорогами до Краматорсь­ка. Зранку до міста зайшли українські військові та встановили над міськрадою Слов’янська державний прапор. Того ж дня через поразку в Слов’янську бойовики покинули і Краматорсь­к, після чого його зайняли українські війська.

Окрім Слов’янська та Краматорсь­ка, в липні 2014 року українські військові звільнили також Костянтині­вку, Дружківку і Бахмут. За весь період боїв за Слов’янськ Україна втратила 70 військових, знищено 470 терористів. Збитки від руйнування житлового фонду у Слов’янську становили 1,5 мільярда гривень (зокрема, пошкоджено 34 будинки та споруди, серед яких і 4 школи). ■

 ??  ?? Сьомій річниці звільнення українськи­ми бійцями міст Слов’янськ та Краматорсь­к приурочено виставку «Нью-йорк — Іловайськ: Вибір» про воїна батальйону «Донбас» Маркіяна Паславсько­го.
Сьомій річниці звільнення українськи­ми бійцями міст Слов’янськ та Краматорсь­к приурочено виставку «Нью-йорк — Іловайськ: Вибір» про воїна батальйону «Донбас» Маркіяна Паславсько­го.
 ??  ?? Віктор Ганущак заступник командувач­а ОС, генерал-майор
Віктор Ганущак заступник командувач­а ОС, генерал-майор

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine