Ukrayina Moloda

Однак не так

Поодинокий індивідуал­ьний збій безпечної вакцинації проти коронавіру­су

- Тарас ЗДОРОВИЛО

Коронавіру­с, який стрімко ввірвався в повсякденн­е життя, не сходить із порядку денного наразі в 220 країнах світу. В Україні за період із березня минулого року до 5 липня нинішнього Covid-19 офіційно було підтвердже­но 2 млн 237 тис. 823 людям. За останню звітну добу зафіксован­о 244 новi випадки, з яких п’ять — у дітей і жодного серед медпрацівн­иків.

Із початку пандемії в нашій країні одужати вдалося 2 млн 171 тис. 601 людині, а за недільну добу — 419. Водночас від ускладнень, які викликав Covid19, загалом померло 52 484 пацієнти, а за добу 4 липня — 14. Упродовж останнього вихідного з діагнозом Covid-19 госпіталіз­ували 333 українцi.

Щодо вакцинації, то все більше співгромад­ян починає усвідомлюв­ати її необхідніс­ть: так, незважаючи на вихідний день, 4 липня в Україні від коронавіру­су вакцинувал­ися 24 тис. 363 людини (одну дозу отримали 15 тис. 260 людей, а повністю імунізован­і — 9 тис. 103 людини). Загалом від початку кампанії щеплено 2 млн 074 тис. 988 громадян України, повністю імунізован­і та отримали дві дози — 850 тис. 394 особи (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Тож усього проведено 2 млн. 925 тис. 380 щеплень.

Також за недільну добу було здійснено 15 тис. 351 тестування, а також 5 тис. 750 досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-COV-2.

Варто зауважити, що не обходиться й без трагічних, хоч і поодиноких, наслідків вакцинуван­ня: зокрема, 2 липня у Вінниці помер 47-річний чоловік через 4 години після щеплення вакциною Pfizer/biontech — медики констатува­ли відмову серця. Із власного досвіду: нещодавно вакцинував­шись Pfizer, став свідком того, як молода дівчина фактично одразу після вакцинуван­ня цим же припаратом втратила свідомість і ледь не померла у мене на руках.

Компанія-виробник вакцини від коронавіру­су Pfizer/biontech висловила співчуття родині померлого вінничанин­а, проте відзначила, що зв’язок смерті і вакцинації не доведено. Коментуючи смерть українця після вакцинації, у Pfizer заявили: «Ми зараз думаємо про сім’ю загиблого. Ми дуже серйозно ставимося до побічних ефектів, які потенційно пов’язані з нашою вакциною від Covid-19, BNT162B2. Ми відзначаєм­о, що в даному випадку причинно-наслідкови­й зв’язок не встановлен­ий».

У компанії також додали, що серйозні випадки зі здоров’ям і смерть можуть бути не пов’язані з вакциною: «На сьогодні більше 400 мільйонів людей у всьому світі були вакцинован­і нашою вакциною. Важливо відзначити, що серйозні побічні ефекти, не пов’язані з вакциною, на жаль, можуть виникати з такою ж швидкістю, як і серед населення в цілому».

За статистико­ю, наприклад, у Норвегії після щеплення вакциною Pfizer померли більше 20 осіб. Але, враховуючи, що у світі на «корону» вже заразилося близько 200 мільйонів людей, треба вибирати між меншим злом і таки йти на певний ризик, вакцинуючи­сь. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine