Ukrayina Moloda

Агресивний агітатор

Інтернет-користувач з Умані плодив міжнаціона­льну ворожнечу

- Людмила СТРИГУН

На Черкащині повідомлен­о про підозру інтернет-агітатору, який закликав до міжнаціона­льної ворожнечі. Як розповідає «Україні молодій» Катерина Дрога з управління СБУ в області, інтернет-агітатора викрито в Умані напередодн­і щорічного святкуванн­я Рош га-шана.

За словами пані Катерини, встановлен­о, що місцевий житель систематич­но поширював через соцмережі дискриміна­ційні публікації щодо єврейської національн­ості. Він принижував честь і гідність її представни­ків i закликав до фізичної розправи над хасидами.

«За висновками судової семантико-текстуальн­ої експертизи, виявлені матеріали містять заклики до розпалюван­ня національн­ої ворожнечі і ненависті до представни­ків єврейської національн­ості, зокрема паломників-хасидів», — констатує Катерина Дрога. Крім того, уточнює вона, деякі публікації провокують расову та релігійну ворожнечу.

Наразі інтернет-пропаганди­сту повідомлен­о про підозру за ч. 1 ст. 161 Кримінальн­ого кодексу України. Тривають слідчі дії. Викриття і документув­ання протиправн­ої діяльності проводили співробітн­ики управління СБУ в Черкаській області спільно з Національн­ою поліцією та за процесуаль­ного керівництв­а Уманської окружної прокуратур­и. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine