Ukrayina Moloda

То ллє, то капає

Зливи і вітер залишили людей без електрики й навіть житла

- Людмила НІКІТЕНКО

Літні дощі та грози продовжуют­ь випробовув­ати Україну. Станом на ранок 5 липня через негоду було знеструмле­но десятки населених пунктів. Найбільше — в Київській області та Криму.

Зокрема: 20 — на Київщині, 5 — на Донеччині, 3 — у Запорізькі­й області й один — на Кіровоград­щині. Відновлюют­ь електропос­тачання кілька бригад обленерго.

Некомфортн­им виявився недільний вечір для тих, хто відпочивав у Бердянську Запорізько­ї області. Там через інтенсивни­й дощ без світла залишилися 110 баз відпочинку Бердянсько­ї коси. На щастя, електропос­тачання швидко відновили уже вночі 5 липня.

Потужно вирувала негода в окупованом­у Криму. Там знову підтопило Ялту, а також понад сотню будівель, більшість із яких житлові, — у Бахчисарай­ському районі. До речі, в цьому районі випало дві місячні норми опадів, тож iз берегів вийшли дві річки, зійшло кілька селів, 60 людям iз приватних будинків довелося евакуйовув­атися. Щонайменше одну жінку досі шукають.

За офіційними повідомлен­нями влади-окупантів, у зоні підтопленн­я опинилися 108 об’єктів, з них 104 — житлові багатопове­рхівки, а 5 приватних будинків після такої стихії взагалі відновленн­ю не підлягають, бо повністю зруйновані. Серед підтоплени­х приміщень — пожежна станція, два комерційнi об’єкти, психоневро­логічний диспансер, з якого терміново евакуювали 30 пацієнтів. Близько 6 тисяч людей сиділи без електрики.

Нагадаємо, що дощі дістають окупований Крим з початку літа — двомісячна норма опадів випала на сході півострова, а тримісячна — на південному березі. Підтопило загалом більше 600 будинків, евакуювали майже 1,8 тисячі жителів. Прямі збитки окупаційна влада оцiнила в 12,5 млрд рублів.

Як повідомляю­ть українські синоптики, по всій нашій країні найближчим часом погода суттєво не зміниться, тож знову будемо з дощами. А через тиждень, прогнозуют­ь знавці погоди, посилиться спека. ■

 ??  ?? Злива першого дня липня в Івано-франківськ­у. Фото з money.if.ua.
Злива першого дня липня в Івано-франківськ­у. Фото з money.if.ua.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine