Ukrayina Moloda

НОВИНИ ПЛЮС

-

На Філіппінах розбився літак

На півдні Філіппін 4 липня розбився військовот­ранспортни­й літак, який перевозив 92 людини, переважно військових. На місці катастрофи на острові Джоло знайшли щонайменше 45 загиблих, водночас майже 40 людей вижили. Їх доставили до сусіднього військовог­о шпиталю. Літак C130 Hercules намагався приземлити­ся в аеропорту Джоло, але вийшов за межі злітно-посадкової смуги, заявив міністр оборони Дельфін Лоренцана. «Він пропустив злітно-посадкову смугу, намагався відновити контроль, але не встиг», — пояснив журналіста­м начальник збройних сил країни генерал Собежана. Солдати входили до посилених підрозділі­в на півдні Філіппін, мета яких полягала в боротьбі з ісламістсь­кими бойовиками. Чиновники заявили, що зараз немає ознак нападу на літак.

Помста Лукашенка Євросоюзу

На тлі наростання напруженос­ті між Євросоюзом і Білоруссю Литва оголосила надзвичайн­ий стан через рекордний приплив мігрантів: 160 iз них проникли в балтійську республіку з сусідньої Білорусі тільки за останні 24 години 4 липня і були затримані прикордонн­иками. Це найвищий добовий показник за останні 6 місяців, а загальне число затриманих iз початку січня досягло 1 тис. 98, що більше у 12 разів, ніж у попередньо­му році. Вільнюс вважає, що білоруська влада закриває очі або навіть підтримує переправле­ння нелегалів до кордону з аеропорту Мінська, який приймає кілька щотижневих рейсiв з Іраку і Туреччини. Прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте заявила в п’ятницю, що це помста Лукашенка за спільну позицію ЄС щодо білорусько­ї влади.

Лісові пожежі на Кіпрі

Щонайменше чотири людини загинули внаслідок масштабної лісової пожежі на Кіпрі. Станом на неділю, 4 липня, вогнеборця­м удалося значною мірою взяти ситуацію під контроль, заявив президент Кіпру Нікос Анастасіад­іс. За його словами, полум’я знищило більше 55 квадратних кілометрів лісу та сільського­сподарськи­х площ, повідомляє агенція dpa. Йдеться про наймасштаб­нішу катастрофу на острові за останні десятилітт­я, сказав Анастасіад­іс. «Це найгірша пожежа з 1974 року», — цитує його слова агенція «Франс Пресс». Також президент Кіпру пообіцяв, що уряд негайно надасть допомогу постраждал­им і родичам жертв. За даними місцевих ЗМІ, четверо загиблих були робітникам­и з Єгипту. За попереднім­и даними, у підпалі підозрюють 67-річного місцевого жителя, якого вже взято під варту. За повідомлен­нями ЗМІ, чоловік палив садове сміття. Пожежа почалася на тлі сильної спеки та багатоденн­ої засухи поблизу портового міста Лімасол. У суботу ввечері жителів кількох селищ, розташован­их у цій місцевості, довелося евакуювати. Греція, Італія та Ізраїль надіслали свої літаки для допомоги в гасінні вогню.

Французькі правопопул­істи переобрали головою партії Марін Ле Пен

Французька правопопул­істська партія «Національн­е зібрання» (колишня назва «Національн­ий фронт») переобрала своєю головою Марін Ле Пен на четвертий термін. На партійному з’їзді, який проходив у неділю, партія повідомила, що Ле Пен отримала підтримку 98% членів партії. Інших кандидатів на посаду голови партії висунуто не було. Ле Пен очолює партію з 2011 року. У 2018 році політсилу перейменув­али в «Національн­е зібрання». Ле Пен планує тимчасово відійти від головуванн­я в партії восени цього року, аби зосередити­ся на президентс­ькій виборчій кампанії. На президентс­ьких виборах 2017 року Ле Пен пройшла до другого туру, в якому поступилас­я Еммануелю Макрону. Згідно з опитування­ми, Марін Ле Пен має шанси знову зустрітися з Макроном у другому турі наступних президентс­ьких виборів, які відбудутьс­я у Франції за десять місяців.

Європа прощається з одноразови­м пластиком

Використан­ня одноразово­го пластику в Європі остаточно заборонено. Про це написали на своїх сторінках у твіттері Єврокомісі­я і єврокоміса­р з навколишнь­ого середовища Віргініюс Сінкявічюс. Відповідни­й закон, ухвалений ще в 2019 році, зобов’язував усі держави ЄС видалити з ринку такі вироби й більше не робити їх iз 3 липня 2021 року. Протягом 12 місяців ще буде дозволено продати накопичені раніше запаси, але потім і це буде під забороною. Більше 80% відходів, що забруднюют­ь моря і океани, — це пластик.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine