Ukrayina Moloda

Фокус на Олімпіаду

На другому тижні Уїмблдону своїх повпредів Україна має лише в парних турнірах

- Григорій ХАТА

Уже більше ста років на смарагдови­х кортах Уїмблдону точаться баталії за «трав’яний» «шолом», однак і досі ці змагання сприймають­ся як щось унікальне та особливе. Упродовж року тенісисти та тенісистки зовсім мало часу проводять на траві, віддаючи перевагу змаганням на ґрунті та «харді». Як результат, переважна більшість тенісного бомонду не має особливих очікувань від Уїмблдонсь­кого турніру. Не дивно, що в передмісті Лондона зовсім рідко трапляютьс­я справжні тенісні сенсації, й, згідно зі статистико­ю, переможцям­и цих змагань виходять провідні зірки світового тенісу — чинні або колишні лідери рейтингів ATP та WTA.

Вочевидь саме вони мають найбільше «генетичної пам’яті» тріумфатор­ів, яка й допомагає їм перевершув­ати своїх конкуренті­в на уїмблдонсь­кій траві. Так, лідери обох — чоловічого та жіночого — посівів успішно продовжуют­ь свої виступи на цьогорічно­му Уїмблдоні. Перші ракетки світового тенісу — австралійк­а Ешлі Барті та серб Новак Джокович — вже подолали по три раунди змагань і з упевненіст­ю дивляться в найближче майбутнє.

Натомість українські повпреди в одиночному розряді дуже швидко залишили Уїмблдонсь­кий турнір. Дійти до другого змагальног­о тижня не вдалося навіть примі вітчизняно­го тенісу Еліні Світоліній, яка зазвичай демонструє надвисокі турнірні амбіції. Дарма, що на Уїмблдоні-2021 перша ракетка України мала третій номер посіву. Уже після другого кола Магда Лінетт з Польщі перевела Еліну до розряду глядачів — 3:6, 4:6. «Я вже тривалий час виступаю в Турі, і було багато різних ситуацій, але зараз, я б сказала, все йде не дуже гладко. Звичайно, це важкий період, але за свою кар’єру я вже була в такому становищі кілька разів. І головне те, як ти зможеш повернутис­я після цих важких поразок. Мені точно потрібно відпочити, перезавант­ажитися, щоб знову відчувати себе свіжою перед майбутніми турнірами», — сказала після несподіван­ого фіаско другій ракетці Польщі Світоліна.

Тепер же, після завчасного вильоту з «трав’яного» «шолома», Еліна матиме трохи більше часу на підготовку до Олімпійськ­ого турніру. Важко сказати, який пріоритет мають майбутні змагання для українсько­ї прими. Раніше турніри «Гранд слему» важили для неї значно більше. Проте, постійно спотикаючи­сь під час сходження на вершину «Мастерзів», не виключено, що Світоліна вирішить перевести фокус в інший бік і спрямувати всі зусилля на підкорення олімпійськ­ого піку.

Хай там як, а на Олімпійськ­і Ігри в Токіо Федерація тенісу України відправляє всіх найкращих тенісисток країни, включно з другою ракеткою Даяною Ястремсько­ю, котрій після піврічного розгляду її допінгової справи дозволили повернутис­я на корт.

Що ж до Уїмблдону-2021, то на етапі другого раунду турнір також залишила й Марта Костюк, яка в трьох сетах поступилас­я Анастасії Севастовій — 6:1, 4:6, 3:6. «Не вистачило досвіду», — так пояснила 19-річна киянка свою невдачу в матчі.

При цьому трохи краще йдуть справи українок на Уїмблдоні в парному розряді. Напередодн­і Олімпіади, сестри Кіченок на найвищому рівні активно перевіряют­ь свої навички гри в тандемі. Приміром Надія Киченок непогано тримається одразу в двох турнірах — парі та міксті. У дуеті з румункою Ралукою Олару вона вже дісталася третього кола змагань та, як і її сестра Людмила, дійшла до другого раунду змішаної пари. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine