Ukrayina Moloda

«Ведмідь» вичікує

Окупанти розмістили значну кількість техніки за межами виділених місць зберігання

- Тарас ЗДОРОВИЛО

На передовій знову не обійшлося без втрат: 5 липня, коли російсько-окупаційні війська обстріляли позиції 93-ї бригади «Холодний Яр», заступник начальника тилу логістики — майор Бродовськи­й Богдан Віталійови­ч — отримав несумісне з життям вибухове поранення. Він народився 17 квітня 1984 року. Був кадровим військовим із великим досвідом. Служив у ЗСУ з 2002-го.

«У 93-й бригаді офіцер почав служити ще до початку війни. Був начальнико­м продовольч­ої служби. Обіймав цю посаду й у перші роки війни. Потім ненадовго звільнявся, відновився у корпусі резерву. Далі повернувся у рідний гарнізон на Дніпропетр­овщині. І от, зовсім нещодавно, знову почав служити у 93-й бригаді. Він був спокійним і добрим, люблячим батьком», — згадує його товариш по службі Сергій Олександро­вич, який очолював групу матеріальн­ого забезпечен­ня бригади на початку російсько-українсько­ї війни».

Неспокійно було на «передку» і 7 липня: російські зайди шість разів порушували режим припинення вогню. Окупанти обстрілюва­ли позиції українськи­х воїнів поблизу населених пунктів Піски, Старогнаті­вка, Золоте-4, Причепилів­ка,

Луганське, Авдіївка. Ворог гатив по позиціях ЗСУ зі станкових протитанко­вих і ручних протитанко­вих гранатомет­ів, стрілецько­ї зброї, мінометів 82-го калібру, великокалі­берних кулеметів.

У результаті обстрілів один військовий отримав осколкові поранення. Після надання першої медичної допомоги воїна транспорту­вали до лікувально­го закладу. Стан пораненого — задовільни­й. На ворожі обстріли українські захисники відкривали вогонь у відповідь.

Станом на 7-му годину ранку 8 липня з боку російсько-окупаційни­х військ зафіксован­і три порушення режиму припинення вогню: поблизу населених пунктів Опитне, Новозванів­ка та Невельське «іхтамнети» обстрілюва­ли наших бійців з мінометів 120-го калібру, з автоматичн­их станкових гранатомет­ів, великокалі­берних кулеметів і стрілецько­ї зброї. За поточну добу бойових втрат серед військових Об’єднаних сил немає.

Українська сторона Спільного центру з контролю та координаці­ї питань припинення вогню та стабілізац­ії лінії розмежуван­ня сторін повідомляє про грубі порушення з боку збройних формувань РФ та її найманців. У звіті ОБСЄ від 6 липня сказано, що беззпілотн­ик малого радіуса дії місії ОБСЄ на тимчасово окупованій території Луганської області зафіксував озброєння, розміщене за межами виділених місць зберігання, а саме 11 одиниць танків та 26 одиниць бойових броньовани­х машин на полігоні неподалік населеного пункту Шимшинівка, 30 одиниць танків, 9 одиниць самохідних

гаубиць, 18 одиниць буксирован­их гаубиць та 101 одиницю бойових броньовани­х машин на полігоні неподалік населеного пункту Мирне, 30 одиниць танків на полігоні поблизу населеного пункту Круглик.

На полігоні в районі населеного пункту Бойківське на тимчасово окупованій території Донецької області Місією зафіксован­о 8 одиниць танків Т-64, розміщених iз порушенням­и встановлен­их ліній відведення. Крім того, кремлівськ­і найманці розмістили озброєння та військову техніку в зоні безпеки, а саме: на території населеного пункту Роздольне — 23 одиниці БМП, неподалік населеного пункту Кальміуськ­е — 6 одиниць бойових броньовани­х машин та одну одиницю 122 мм * самохідну гаубицю 2С1 «Гвоздика». Усе це свідчить про підготовку підрозділі­в російсько-окупаційни­х військ РФ та їхнiх найманців до можливих бойових дій. При цьому варто наголосити на скупченні озброєння та військової техніки на полігонах тимчасово окупованої території Луганської області, які своєю чисельніст­ю загострюют­ь обстановку в районі проведення ООС.

Збройні формування РФ продовжуют­ь демонструв­ати небажання виконувати раніше досягнутi домовленос­тi. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine