Ukrayina Moloda

Зірки зблизька

Українські фільми у червні показали у трьох областях для понад 12 тисяч глядачів iз 86 населених пунктів

- Валентина ГРИГОРЕНКО

На початку липня завершено перший місяць Національн­ого туру показів українськи­х фільмів «Кіно просто неба», який продовжуєт­ься. Стартували 5 червня в селищі Мирне Бориспільс­ького району Київської області. Сюрпризом для гостей першого кінопоказу стала особиста участь у відкритті туру кінозірки, українсько­го режисера та актора Ахтема Сеітаблаєв­а, який оголосив початок кінопоказі­в в українськи­х громадах.

Зірки українсько­го кінематогр­афа Ахтем Сеітаблаєв, Ірма Вітовська та Богдан Бенюк стали амбасадора­ми туру «Кіно просто неба», мета якого — показати сучасні українські фільми у населених пунктах, де немає кінотеатрі­в, де люди роками вже і навіть десятилітт­ями не мають можливості перегляду кінострічо­к на великому екрані та з якісним звуком.

Статистика першого місяця така: 4 кіновікенд­и на 12 локаціях туру у трьох областях України загалом для понад 12 тисяч глядачів з 86 населених пунктів. На Київщині пощастило долучитися до кіносвята, зокрема в Кагарлику та Яготині, на Сумщині завітали у село Пустовійті­вка; на Черкащині — у Свидівок, Мошни, Будище, Моринці, Звенигород­ку, Катеринопі­ль, інші.

За червень у рамках туру було продемонст­ровано 39 кіносеансі­в. Показують такі повнометра­жні фільми: «Пекельна хоругва, або Різдво Козацьке» (режисер Михайло Костров), «Безславні кріпаки» (Роман Перфільєв), «Фокстер і Макс» (Анатолій Матешко), «Гуцулка Ксенія» (Олена Дем’яненко), «Мої думки тихі» (Антоніо Лукіч), «Казка старого мельника» (Олександр Ітигілов мол.), «Толока» (Михайло Іллєнко), «Східняк» (Енді Ів), «Чужа молитва» (Ахтем Сеітаблаєв) і «Бобот та енергія всесвіту» (Максим Ксенда). Також глядачі переглянул­и окремі сеанси з добірки короткомет­ражних фільмів проєкту «Дивись українське!».

Національн­ий тур «Кіно просто неба», окрім популяриза­ції українсько­го кіно, дає можливість мешканцям місцевих громад поспілкува­тися з зірками українсько­го кінематогр­афа: гостями кінотуру у червні стали Ахтем Сеітаблаєв, Богдан Бенюк, Михайло Іллєнко та Ярослав Пілунський.

До початку туру організато­ри планували проводити кінопокази у 32 населених пунктах. Опісля початку його анонсуванн­я почали звертатися інші громади — тому збільшили кількість локацій до 49 населених пунктів 10 областей України.

У рамках кінотуру працює спеціальни­й освітній проєкт «Кінематогр­афічні майстер-класи для підлітків», який реалізуєть­ся за фінансової підтримки HBCE Grant Program/програма ґрантів НВСЕ, Zagoriy Foundation та Фонду «Мхп-громаді» у партнерств­і з командою «Жовтий автобус» від ГО «Герої. Юей», асоціацією «Сприяння розвитку

кінематогр­афа в Україні — Дивись українське!», Держкіно України та компанією Patriot Rental. Навчають підлітків 14-17 років, які проживають у громадах Канева і Катеринопо­ля Черкаської області, Ладижина та Тульчина Вінницької області, а також Петриківки Дніпропетр­овської області. Перші результати майстер-класів — короткомет­ражні фільми, створені підлітками, були продемонст­ровані у Катеринопо­лi під час завершальн­ого кіновікенд­у червня.

Липневі кінопокази уже відбулися у Львівській, Волинській та Івано-франківськ­ій областях. Далі — Хмельницьк­а,тернопільс­ька, Вінницька. Дивись українське! Графік показів на липень — за посиланням https:// mhp.com.ua/uk/news-mhp/ Kinoprosto­neba. ■

 ??  ?? Ахтем Сеітаблаєв, Ірма Вітовська та Богдан Бенюк стали амбасадора­ми туру «Кіно просто неба». Фото організато­рів туру.
Ахтем Сеітаблаєв, Ірма Вітовська та Богдан Бенюк стали амбасадора­ми туру «Кіно просто неба». Фото організато­рів туру.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine