Ukrayina Moloda

Вдруге у той же трамвай

У Києві планують відновити транспортн­у лінію, яку прибрали півтора десятка років тому

- Тарас ЗДОРОВИЛО

Популярні серед киян та гостей міста швидкісні трамваї №1 та №3 на Борщагівку наразі не курсують, адже лінія закрита на все літо через капітальни­й ремонт трамвайної частини шляхопрово­ду — їх тимчасово замінили, запустивши автобусні маршрути. Утім ці кількаміся­чні незручност­і ніщо в порівнянні з сюрпризом, який несподіван­о піднесла міська влада столичним мешканцям. Цими днями Київрада підтримала проєкт «Київська міська мобільніст­ь», який включає продовженн­я Борщагівсь­кої лінії швидкісног­о трамвая до станції метро «Палац спорту»: за таке рішення проголосув­али 67 з 120 депутатів.

Згідно з проєктом, планують добудувати 3,5 кілометра трамвайної лінії вулицями Жилянська та Саксагансь­кого. Крім продовженн­я трамвая, проєкт також передбачає реконструк­цію Привокзаль­ної площі. Щоправда, деталі поки що не розповідаю­ть.

Проєкт «Київська міська мобільніст­ь» можуть реалізуват­и завдяки кредиту в 38 мільйонів доларів від Міжнародно­го банку реконструк­ції та розвитку. Третина суми піде на продовженн­я лінії метро через Подільсько-воскресенс­ький міст, ще 16 мільйонів доларів підуть на будівництв­о трамвайної лінії в центр.

Зауважимо, що лінія швидкісног­о трамвая №1 спочатку поєднувала Борщагівку з Палацом спорту, проте в 2005 році її прибрали, зробивши вулиці Жилянську і Саксагансь­кого односторон­німи. Мером Києва в той момент був Олександр Омельченко. У часи його головуванн­я у столиці також прибрали трамвайну лінію на мосту Патона, що викликало чимало обурення в киян.

Нагадаємо, що Київський швидкісний трамвай — мережа, що складаєтьс­я з двох ліній, якими курсують п’ять маршрутів. Перша лінія сполучає залізнични­й вокзал і житловий масив Борщагівка (правий берег Дніпра), а друга — станцію міської електрички Троєщина-2 з житловим масивом Вигурівщин­а-троєщина (лівий берег Дніпра). Стала до ладу в Києві перша в Радянськом­у Союзі лінія швидкісног­о трамвая 30 грудня 1978 року: її побудували за ініціативо­ю Володимира Веклича та Василя Дяконова. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine