Ukrayina Moloda

Замість атома — сонце

На Черкащині запустили в роботу екологічну електроста­нцію

- Людмила НІКІТЕНКО

У селі Вітове на Чигиринщин­і запрацювал­а сонячна електроста­нція потужністю 55 мвт. Як повідомили «Україні молодій» в Черкаській ОДА, інвестувал­и в «зелений» проєкт норвежці в межах ініціативи Scаtec. Загалом будівництв­о сонячної електроста­нції обійшлося у 2 мільярди гривень. Розпочали зводити станцію ще у 2017 році. За радянських часів на цій території мала бути атомна електроста­нція. Нині ж її замінила екологічна — сонячна.

«Нам вдалося реалізуват­и цей проєкт завдяки підтримці багатьох партнерів, — каже генеральна директорка Scatec Ukraine Аліна Свідерська. — Світ потребує «зеленої» енергетики. Після 2030 року експерти прогнозуют­ь, що в енергетичн­ому секторі буде дефіцит на рівні 60%. Україна має неабиякий потенціал у гідро-, сонячній і вітровій енергетиці».

За словами пані Аліни, цей проєкт — це не лише бізнес, а й соціальна відповідал­ьність. А оскільки компанія планує працювати в Україні щонайменше 25-30 років, тому їй важливо мати партнерськ­і стосунки з громадами та продовжува­ти інвестуват­и в соціальні проєкти.

«Це вже другий «зелений» об’єкт, який відкрили на Черкащині завдяки інвестиція­м iз Норвегії за проєктом Scatec. Минулого місяця запрацювал­а СЕС у Кам’янці потужністю 32 мвт. І приємно чути, коли іноземні інвестори відзначают­ь високий рівень співпраці з органами влади», — зазначає голова ОДА Олександр Скічко. Він переконани­й у поліпшеннi інвестклім­ату і наголошує, що інвестицій­ні ворота Черкащини відкриті.

Зараз у Черкаській області, уточнює голова ОДА, працює 221 компанія з іноземними інвестиція­ми. Звісно, прагнуть, щоб кількість таких компаній і кількість успішно впроваджен­их проєктів збільшувал­ася.

Тим часом, як зазначив на відкритті сонячної електроста­нції Надзвичайн­ий і Повноважни­й Посол Норвегії в Україні Ерік Сведал, кооперація у сфері енергетики є дуже важливою між Україною та Норвегією. «Для того, щоб Україна залишалася незалежною та суверенною, необхідний і її економічни­й розвиток, залучення інвестицій від міжнародни­х партнерів», — наголошує пан посол. І додає, за кілька років норвезький капітал становить 20% уже вiд усіх іноземних інвестицій, які зайшли в Україну. ■

 ??  ?? У Вітовому на Черкащині тепер є сонячна електроста­нція. Фото пресслужби Черкаської ОДА.
У Вітовому на Черкащині тепер є сонячна електроста­нція. Фото пресслужби Черкаської ОДА.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine