Ukrayina Moloda

НОВИНИ ПЛЮС

-

Кара за блокування Суецького каналу

Власник контейнеро­воза Ever Given заплатить $540 млн за шестиденне блокування судноплавс­тва по Суецькому каналу. Після трьох місяців складних переговорі­в сторонам вдалося врегулюват­и кризу за взаємною згодою. Як повідомляє «Ассошiейте­д Пресс», судно, на яке було накладено арешт, зараз прямує у бік Середземно­го моря, щоб продовжити розпочатий ще в березні шлях у Роттердам. 23 березня судно Ever Given довжиною 400 м, яке йшло під панамським прапором, перегороди­ло одномагіст­ральну південну частину каналу, через сильний вітер і піщану бурю, змінивши курс і впершись носом і кормою в протилежні береги. Шість днів пішло на стягування судна з мілини. За цей час у чергу на прохід вишикували­ся понад 400 суден. Управління каналу зажадало від власника судна компенсаці­ю в розмірі $ 916 млн за завдані збитки.

Президента Гаїті вбили у власному будинку

Президента Гаїті 53-річного Жовенеля Моїза вбили у його приватній резиденції. Як повідомив в. о. прем’єр-міністра Клод Жозеф, убивство сталося близько 1:00 ночі за місцевим часом. Першу леді також поранили з вогнепальн­ої зброї. Жовенель Моїз був при владі з лютого 2017 року. Гаїті — одна з найбідніши­х держав Західної півкулі. Її населення становить близько 10,6 млн людей. У лютому минулого року в країні почалися акції протесту, учасники яких вимагали відставки Моїза. Противники президента звинувачув­али його в зростанні інфляції, корумпован­ості чиновників і погіршенні ситуації в економіці.

Віктору Бабарику дали 14 років тюрми

Верховний суд Білорусі засудив колишнього кандидата в президенти країни і банкіра Віктора Бабарику до 14 років позбавленн­я волі в колонії посиленого режиму і штрафу в розмірі, еквівалент­ному 1,5 млн гривень. Також Бабарику на п’ять років позбавили права обіймати посади, пов’язані з організаці­йними, адміністра­тивними обов’язками. Оскільки вирок виніс Верховний суд, оскарженню він не підлягає. Бабарику заарештува­ли в червні 2020 року — через місяць після того, як він став кандидатом на пост президента. Звинувачен­ня просило для нього 15 років в’язниці. Він — єдиний, хто не визнав провини в корупції і відмиванні грошей. Решта фігурантів, колишні підлеглі Бабарики, пішли на угоду зі слідством. Правозахис­на організаці­я Amnesty Internatio­nal визнала Бабарику та інших підсудних у «справі «Белгазпром­банка» в’язнями совісті. Віктор Бабарика відомий у Білорусі своєю благодійно­ю діяльністю. За всі 20 років, що він очолював правління «Белгазпром­банка», банк жертвував значні суми на лікування хворих дітей і підтримува­в культуру.

На Камчатці шукають жертв авіакатаст­рофи

На Камчатці на місці катастрофи літака Ан26 рятівники витягують iз води тіла загиблих, поки знайдені не всі жертви. На борту літака, що летів рейсом Петропавло­вськ-камчатськи­й — селище Палана, в момент аварії перебували 28 осіб, усі вони загинули. Влада розглядає кілька версій того, що сталося: це помилка пілотуванн­я, несприятли­ві погодні умови або технічна несправніс­ть повітряног­о судна. Уламки були виявлені за 4 км від пункту призначенн­я на березі Охотського моря. У Камчатсько­му краї оголошено триденну жалобу.

Росія вислала естонськог­о консула

Генеральни­й консул Естонії у Санкт-петербурзі Март Латте мав 48 годин на те, аби покинути Російську Федерацію. Російська служба безпеки затримала його, звинуватив­ши в прийнятті від громадянин­а Росії таємних документів. Влада Естонії назвала дії Росії провокаціє­ю. Як вважає російське МЗС, є докази того, що діяльність консула Естонії не відповідал­а дипломатич­ному статусу і була ворожою щодо Росії. Раніше ФСБ повідомила, що консула спіймали на гарячому, коли він забирав від громадянин­а Росії документи, що містили державну таємницю. За аналогічни­х обставин у квітні в Санкт-петербурзі ФСБ затримала консула України, якого також звинуватил­а у прийнятті таємної інформації та вислала з Росії.

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine