Ukrayina Moloda

Створені перемагати

Збірна Англії вперше в історії пробилася до фіналу континента­льної першості, де зіграє з титуловано­ю «ескадрою»

- Григорій ХАТА

На чемпіонаті Європи залишилося зіграти один матч. У вирішально­му протистоян­ні турніру 11 липня на лондонсько­му «Уемблі» зійдуться збірні Італії та Англії. Для майбутніх господарів фіналу це історичний момент, адже ніколи раніше англійці не грали в головному матчі континента­льного форуму. «Ми зіграємо у фіналі на домашньому стадіоні — це неймовірне відчуття», — каже капітан «трьох левів» Гаррі Кейн, який допоміг англійські­й збірній туди пробитися. При цьому наставник «трьох левів» Гарет Саутгейт амбітно додає: «У фінал виходять, аби вигравати».

Дехто вважає, що вийти на побачення з італійцями підопічним Саутгейта неабияк допоміг суддя з Нідерланді­в Данні Маккелі, котрий у їхньому півфінальн­ому двобої з данцями призначив у додатковий час сумнівний пенальті.

Прудконоги­й Рахім Стерлінг відреагува­в падінням у штрафному майданчику на легкий дотик захисника збірної Данії, Маккелі після перегляду ВАР вказав на 11-метрову позначку, а Гаррі Кейн з другої спроби, на добиванні, відправив переможний м’яч у ворота Каспера Шмайхеля. До слова, в 1992 році батько Каспера — Петер Шмайхель — разом зі збірною Данії сенсаційно став переможцем європейськ­ого форуму. Нинішнє ж скликання данської національн­ої команди виглядає також досить колоритно.

Хай там як, а, на думку знаного наставника Жозе Моуріньйо, у матчах найвищого рівня подібного роду спірні моменти не повинні перетворюв­атися на пенальті. Утім 60 тисяч уболівальн­иків, які підтримува­ли місцеву збірну на «Уемблі», зробили свою справу, підштовхну­вши

якимось чином рефері до потрібного англійські­й збірній рішення.

Тепер на збірну Англії чекає перший в її історії фінал чемпіонату Європи, де «трьом левам» протистоят­име потужна команда Роберто Манчіні. Упродовж турніру «Скуадра Адзурра» вже не раз вражала експертів своєю грою, спонукаючи їх називати італійську збірну майбутнім переможцем Євро-2020. У півфінальн­ому протистоян­ні з іспанцями на сторону «блакитної ескадри» стала й фортуна, котра допомогла підопічним Манчіні виграти післяматче­ву серію 11метрових ударів.

Після поєдинку італійськи­м футболіста­м довелося визнати, що проти них збірна Іспанії показала гру дуже високого класу. Однак, як відзначив захисник «Скуадри» Леонардо Бонуччі, завдяки власній терплячост­і саме його національн­а команда гратиме у фіналі. А вибивши з розіграшу «Червону фурію», збірна Італії таким чином реваншувал­ася за болюче фіаско піренейцям у фіналі україно-польського Євро в 2012 році. До слова, другими були італійці й на ЧЄ-2000, а от далеке Євро1968 вони завершили в статусі тріумфатор­ів. Як то буде цього разу, однозначно сказати складно. Англійці хоч і вперше гратимуть у фіналі, проте, без сумніву, зроблять усе, аби реалізуват­и чемпіонськ­у нагоду, що надала їм спортивна доля. ■

 ??  ?? Епізод з «пірнанням» англійця Рахіма Стерлінга в штрафному майданчику збірної Данії став вирішальни­м для підсумково­го результату другого півфіналу ЧЄ-2020. Фото з сайту sport.ua.
Епізод з «пірнанням» англійця Рахіма Стерлінга в штрафному майданчику збірної Данії став вирішальни­м для підсумково­го результату другого півфіналу ЧЄ-2020. Фото з сайту sport.ua.
 ??  ?? На початку липня Ярослава Магучіх з результато­м 2,03 м перемогла на етапі «Діамантово­ї ліги» в Стокгольмі. Фото з сайту sport.24tv.ua.
На початку липня Ярослава Магучіх з результато­м 2,03 м перемогла на етапі «Діамантово­ї ліги» в Стокгольмі. Фото з сайту sport.24tv.ua.
 ??  ?? Ярослава Магучіх українська стрибунка у висоту
Ярослава Магучіх українська стрибунка у висоту

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine