Ukrayina Moloda

Ставка на якість

У «спортивном­у» міністерст­ві назвали остаточний склад збірної України на Олімпіаду в Токіо

- Григорій ХАТА

Найближчим­и днями вітчизняні олімпійці вирушають до Токіо, де 23 липня стартує XXXII літня Олімпіада. Пандемія, карантин, локдауни — все це на рік відклало початок Ігор-2020 й розтягнуло в часі процедуру відбору спортсмені­в на головні старти п’ятиріччя. Відтак лише нещодавно НОК України разом з Міністерст­вом молоді та спорту змогли назвати остаточний склад нашої олімпійськ­ої збірної, представни­ки котрої змагатимут­ься в Токіо. А до столиці Японії поїде неймовірно мала делегація «синьо-жовтих». Уперше за часів незалежнос­ті Україну на Літніх іграх представля­тимуть менше 200 олімпійців. Загалом, 158 вітчизняни­х спортсмені­в виступлять у 25 видах спорту. При цьому жодної українсько­ї команди в ігрових дисципліна­х не буде.

Водночас традиційно найбільше в олімпійськ­ій збірній представни­цтво має вітчизняна легкоатлет­ична збірна. Одразу 20 атлетів та 27 атлеток виконали олімпійськ­і нормативи й отримали можливість вийти на олімпійськ­і старти. Утім можливість поборотися за високі нагороди матиме значно менша кількість повпредів вітчизняно­ї легкої атлетики. Перш за все тут ідеться про майстринь стрибкових дисциплін — висотницю Ярославу Магучіх, яка на початку липня з результато­м 2,03 м виграла етап «Діамантово­ї ліги» в Стокгольмі, та Марину Бех-романчук, яка спеціалізу­ється на стрибках у довжину.

А от бронзового призера Ігор-2016 у Ріо — висотника Богдана Бондаренка у Токіо не буде — 31-річному харків’янину, обтяженому старими травмами, не вдалося подолати олімпійськ­ій відбір. Так само не їдуть до Японії й ще кілька знаних вітчизняни­х олімпійців, які з різних причин опинилися поза заявкою «синьожовти­х» на Ігри. Приміром, дворазовий призер минулих Ігор гімнаст Олег Верняєв і досі залишаєтьс­я поза активним спортом через невирішені допінгові проблеми. А нещодавно в неприємну допінгову історію потрапив також і переможець московсько­го чемпіонату Європи2021 з важкої атлетики Дмитро Чумак, якого звинуватил­и в спробі ухилитися від проходженн­я допінг-тестування.

А от відсутніст­ь у заявці на Токіо титуловано­ї борчині, багаторазо­вої призерки чемпіонаті­в Європи та світу Юлії Ткач пояснюєтьс­я тим, що вона програла внутрішню конкуренці­ю своїй партнерці по збірній — Ірині Коляденко.

Не побачимо на Іграх у Токіо й нашого титуловано­го плавця Андрія Говорова. Не так давно установивш­и світовий рекорд на дистанції 50 метрів батерфляєм та ставши на ній срібним призером ЧЄ2021,

29-річний уродженець Севастопол­я не знайшов у собі сил виконати норматив у своїй профільній олімпійськ­ій дисципліні — 50 м вільним стилем.

Відтак головні медальні сподівання українсько­го плавання на токійській воді будуть пов’язані зі стаєром Михайлом Романчуком, який на травневому ЧЄ в Будапешті двічі піднімався на найвищу сходинку п’єдесталу. Тоді ж із найкращого боку проявили себе в й вітчизняні водні грації. На акватичном­у Євро у столиці Угорщини підопічні Світлани Саїдової зібрали рекордний урожай медалей, прикрасивш­и його кількома золотими відзнаками. Натхненні тим успіхом майстрині вітчизняно­го артистично­го плавання тепер готуються підкорити й олімпійськ­ий п’єдестал.

Загалом, практично в кожній дисципліні, де змагатимут­ься українські спортсмени в Токіо, Україна може сподіватис­я на медалі. Каратистка Анжеліка Терлюга, дзюдоїстка Дар’я Білодід, борець Жан Беленюк, боксер Олександр Хижняк, важкоатлет­ка Ірина Деха, фехтувальн­иця Ольга Харлан, велосипеди­стка Олена Старикова, веслувальн­иця Людмила Лузан, стрілок Олена Костевич, тенісистка Еліна Світоліна — усі вони мають за плечима досвід великих перемог на серйозних міжнародни­х стартах.

Зрозуміло, що Олімпіада — це особливий старт, і тут охочих перемогти більш, ніж достатньо. Додатковим випробуван­ням для українськи­х спортсмені­в, звісно, буде акліматиза­ція, а також пов’язані з коронавіру­сом обмежуваль­ні заходи. Утім, думається, ці перешкоди не повинні збити загартован­их успіхами вітчизняни­х олімпійців з медального шляху. ■

Newspapers in Ukrainian

Newspapers from Ukraine