ALL-CATHOLIC FOOTBALL
FIRST TEAM
Marqui Adams, Neumann-Goretti QB Kyle Lazer, Bonner-Prendergast QB
Kyle McCord, St. Joseph’s Prep QB LJ Phillips, Lansdale Catholic QB
James Bermudez, Bishop McDevitt RB Sam Brown, La Salle RB
Kaelin Costello, Arch. Wood RB Khian’dre Harris, Conwell-Egan RB Noble House, St. Joseph’s Prep RB Daniel McPhillips, Cardinal O’Hara RB Tim Mehlmann, La Salle RB
Mason Peterson, Bonner-Prendergast RB Malik Cooper, St. Joseph’s Prep WR Malachi Hansen, Arch. Carroll WR Marvin Harrison Jr., St. Joseph’s Prep WR Mao Howell, Roman Catholic WR
Jacir Jefferson, Neumann-Goretti WR Justin Machita, La Salle WR
Joe Mastrangelo, Arch. Ryan WR
Cardel Pigford, Arch. Wood WR Emmanuel Sia, Bishop McDevitt WR Elijah Steward, Roman Catholic WR Kevin Thomas, Neumann-Goretti WR James Welde, Bonner-Prendergast WR Kyeem Williams, Neumann-Goretti WR Dave Armstrong, Arch. Wood TE
Solo Bambara, Neumann-Goretti TE Matt Bowes, La Salle TE
Jimmy Casey, Lansdale Catholic TE
Bob Ballay, La Salle C
Jon Fagley, Neumann-Goretti C
Max Fisher, St. Joseph’s Prep C
Nick Bozzetto, Bonner-Prendergast OL Ryan Carr, La Salle OL
Owen Coyle, Arch. Wood OL
Luke Duska, Roman Catholic OL
Nasir Faggins, Neumann-Goretti OL CJ Quesada Rivera, Bishop McDevitt OL Ryan Wills, La Salle OL
Tim Barrett, La Salle DL
Naji Cade, Neumann-Goretti DL
Eric Gardner, Bishop McDevitt DL
Devon Harris, Bonner-Prendergast DL Rob Jackson, Arch. Wood DL
Paul Jennings, La Salle DL
Malachi Kea, Roman Catholic DL
Joshua McKnight, Cardinal O’Hara DL Nasiim Rhodes-Nelson, Bonner-Prend. DL Darryl Simpson, Arch. Carroll DL
Sameir Speights, Roman Catholic DL Tyree Townes, Neumann-Goretti DL Edmund Wisseh, Cardinal O’Hara DL Nick Yagodich, St. Joseph’s Prep DL Semaj Bridgman, Bishop McDevitt LB Arturo Brunelli, Arch. Ryan LB
Abdul Carter, La Salle LB
Shemar Ellis, Roman Catholic LB
Derrick Jackson, Bonner-Prendergast LB Anthony Johnson, Neumann-Goretti LB Ani Jones, Neumann-Goretti LB
James Kuneck, Roman Catholic LB Johnny Pergine, Bishop McDevitt LB Efrain Quiles, Lansdale Catholic LB
Luke Schragher, Lansdale Catholic LB Chris Sheffer, Cardinal O’Hara LB
Chris Thompson, La Salle LB
Jeremiah Trotter, St. Joseph’s Prep LB Josiah Trotter, St. Joseph’s Prep LB
Zaid Warren, Neumann-Goretti LB
Talib Wright, Neumann-Goretti LB Shawn Battle, Neumann-Goretti DB Raleigh Collins III, Neumann-Goretti DB Ibe Diallo, Bonner-Prendergast DB Ayden Garnes, Bonner-Prendergast DB Andrew Garwo, Conwell-Egan DB
Amir Gibson, Roman Catholic DB
Jalen Hanton, La Salle DB Nick Lamey, Arch. Carroll DB
Kareem Lewis, Roman Catholic DB Keenan Nelson, St. Joseph’s Prep DB Gaven Pagen-Hunt, Bonner-Prendergast DB Brennan Robinson, Arch. Carroll DB Julian Talley, St. Joseph’s Prep DB
Ryan Woertz, Arch. Wood DB
Kelvin Zoomie, Bishop McDevitt DB Antonio Chadha, St. Joseph’s Prep PK Jack McKinney, Cardinal O’Hara PK Santi Sturla, La Salle P
Sahmir Hagans, St. Joseph’s Prep MP Joachim McElroy, Bishop McDevitt MP Ryan Moore, La Salle MP
Brett Shoman, Cardinal O’Hara MP
HONORABLE MENTION
Gavin Daly, La Salle QB
Michael Campbell, St. Joseph’s Prep RB Sincere Hall, Neumann-Goretti RB Jayden Sumpter, Neumann-Goretti RB Maurice Clark, St. Joseph’s Prep WR Billy Coppock, Arch. Carroll WR
Tyseer Denmark, Roman Catholic WR Rausheen Johnson, Neumann-Goretti WR Matt Leicht, Cardinal O’Hara WR Andrew McHugh, Arch. Wood WR
Nassik Smith, Roman Catholic WR
Ryan Woertz, Arch. Wood WR
Cade Rooney, St. Joseph’s Prep TE Daniel Organ, Cardinal O’Hara C
Brian Cherry, Neumann-Goretti OL Xavier Lozowicki, Cardinal O’Hara OL Danny McManus, Cardinal O’Hara OL Dahmir Mosby, Bishop McDevitt OL Morgan Reser, Bishop McDevitt OL
Jose Riveria, Neumann-Goretti OL
Jack Ruskowski, Arch. Ryan OL
Branden Sneh, Neumann-Goretti OL Brian Stratton, Cardinal O’Hara OL Maurice Veney, Roman Catholic OL Mason Yacovelli, Arch. Wood OL
Imani Bell, Arch. Ryan DL
Jordan Cook, Cardinal O’Hara DL
Ethan Cottrell, Bonner-Prendergast DL Dan Daly, St. Joseph’s Prep DL
Desmond Dowling, Roman Catholic DL Xavier Goban, Neumann-Goretti DL Andrew Horan, Lansdale Catholic DL Dave Kpeglo, Bonner-Prendergast DL Christian Lott, Neumann-Goretti DL Muneer Newton, Arch. Wood DL
Sahkei Patrick, Lansdale Catholic DL Shane Collier, Arch. Wood LB
Ryan Dambra, Arch. Wood LB
Trey Doyle, St. Joseph’s Prep LB KJ Henderson, Bishop McDevitt LB Samuel Hobbs, Neumann-Goretti LB Kabbi Kanneu, Neumann-Goretti LB Sean McFadden, La Salle LB
Emanuel Nukah, Conwell-Egan LB
Kevin Szychulski, Arch. Ryan LB
Luke Trunell, Conwell-Egan LB
Zavier Atkins, St. Joseph’s Prep DB Nasim Baily, Neumann-Goretti DB
Terry Cameau, Neumann-Goretti DB Noah Kensey, Roman Catholic DB Bobby Lombardo, Lansdale Catholic DB Colin Majors, Conwell-Egan DB
Armon Mapp, Bonner-Prendergast DB Joe Mastrangelo, Arch. Ryan DB
Dave MacArthur, Arch. Wood DB Brennen Miller, La Salle DB
Khari Reid, Neumann-Goretti DB
Saafir Sealy, Roman Catholic DB
Dave Watson, St. Joseph’s Prep DB Brennan Robinson, Arch. Carroll MP Gavin LeSage, Cardinal O’Hara P