SPORTS ON TV
Saturday, Nov. 18 (All times Eastern)
AUTO RACING
12:55 a.m. (Sunday)
ESPN — Formula 1: The Heineken Las Vegas Grand Prix, Las Vegas Street Circuit, Las Vegas COLLEGE BASKETBALL (MEN’S)
2 p.m.
PEACOCK — SC-Upstate at Minnesota
4 p.m.
PEACOCK — Nebraska vs. Oregon St., Sioux Falls, S.D.
8:30 p.m.
FS2 — Texas Southern at Creighton
COLLEGE BASKETBALL (WOMEN’S)
1 p.m.
NBC — Illinois vs. Notre Dame, Washington
COLLEGE CROSS COUNTRY 9:30 a.m.
ESPNU — NCAA Tournament: Championship, Earlysville, Va. COLLEGE FOOTBALL
12 p.m.
ABC — Louisville at Miami (Fla.) ACCN — Louisville at Miami (Fla.) (Command Center) BTN — Regional coverage: Michigan State at Indiana or Purdue at Northwestern CBSSN — Coastal Carolina at Army ESPN — Oklahoma at BYU ESPN2 — SMU at Memphis
ESPNEWS — East Carolina at Navy
ESPNU — Harvard at Yale FOX — Michigan at Maryland FS1 — Rutgers at Penn State SECN — UL-Monroe at Mississippi
2 p.m.
SPECTRUM PPV — Hawaii at Wyoming
2:30 p.m.
PAC12N — Utah at Arizona BIG12/ESPN+ — Cincinnati at West Virginia
3 p.m.
CW — Duke at Virginia MWN — Nevada at Colorado State
3:30 p.m.
ABC — UCLA at USC
ACCN — NC State at Virginia Tech BIG12/ESPN+ — Baylor at TCU CBS — Georgia at Tennessee CBSSN — UNLV at Air force ESPN — North Carolina at Clemson
ESPNU — Bethune-Cookman vs. Florida A&M, Orlando FS1 — Illinois at Iowa
NBC & PEACOCK — Wake Forest at Notre Dame
NFLN — Louisiana at Troy
4 p.m.
BTN — Minnesota at Ohio State ESPN2 — Oklahoma State at Houston
FOX — Oregon at Arizona State SECN — New Mexico State at Auburn 5 p.m.
FS2 — UCF at Texas Tech
6:30 p.m.
CW — North Alabama at Florida State
PAC-12N — California at Stanford 7 p.m.
CBSSN — Boise State at Utah State
FS1 — Kansas State at Kansas 7:30 p.m.
ABC — Washington at Oregon State
ESPN — Florida at Missouri ESPNU — Florida International at Arkansas
NBC & PEACOCK — Nebraska at Wisconsin
SECN — Kentucky at South Carolina
8 p.m.
ACCN — Syracuse at Georgia Tech
ESPN2 — Georgia State at LSU FOX — Texas at Iowa State 10:30 p.m.
CBSSN — San Diego State at San Jose State
FS1 — New Mexico at Fresno State
COLLEGE VOLLEYBALL (WOMEN’S)
8 p.m.
BTN — Ohio St. at Minnesota GOLF
8 a.m.
GOLF — Ladies European Tour: The Mallorca Ladies Golf Open, Third Round, Golf SON MUNTANER,
Palma, Spain
1 p.m.
GOLF — PGA Tour: The RSM Classic, Third Round, Sea Island Seaside Course, St. Simons Island, Ga.
4 p.m.
GOLF — LPGA Tour: The CME Group Tour Championship, Third Round, Tiburon Golf Club - Gold Course, Naples, Fla.
1:30 a.m. (Sunday)
GOLF — DP World Tour: The DP World Tour Championship, Final Round, Jumeirah Golf Estates - Earth Course, Dubai, United Arab Emirates
NBA BASKETBALL
8 p.m.
NBATV — Dallas at Milwaukee NHL HOCKEY
11 a.m.
NHLN — Global Series: Minnesota vs. Ottawa, Stockholm, Sweden
7 p.m.
NHLN — NY Islanders at Calgary
SOCCER (MEN’S)
3:45 a.m.
FS2 — FIFA U-17 World Cup Group Stage: New Zealand vs. Mexico, Group F, Bandung, Indonesia
3:50 a.m.
FS1 — FIFA U-17 World Cup Group Stage: Germany vs. Venezuela, Group F, Jakarta, Indonesia 6:45 a.m.
FS2 — FIFA U-17 World Cup Group Stage: Burkina Faso vs. Korea, Group E, Bandung, Indonesia
6:50 a.m.
FS1 — FIFA U-17 World Cup Group Stage: U.S. vs. France, Group E, Jakarta, Indonesia 8:55 a.m.
FS1 — UEFA Euro Qualifying Group Stage: Armenia vs. Wales, Group D, Yerevan, Armenia
11:50 a.m.
FS2 — UEFA Euro Qualifying Group Stage: Latvia vs. Croatia, Group D, Riga, Latvia
2:30 p.m.
FS2 — UEFA Euro Qualifying Group Stage: Netherlands vs. Ireland, Group B, Amsterdam SOCCER (WOMEN’S)
8:25 a.m.
CBSSN — FASL: Liverpool at Chelsea
TENNIS
6 a.m.
TENNIS — ATP Finals Doubles Semifinal 1
8:30 a.m.
TENNIS — ATP Finals Singles Semifinal 1
12:30 p.m.
TENNIS — ATP Finals Doubles Semifinal 2
3 p.m.
TENNIS — ATP Finals Singles Semifinal 2