Archbishop Neale School
Grade 4
Principal’s list
Abigail Almassy, Sydney Arnold, Amirah Ayyad, Ridgely Bastain, Parker Beebe, Brendon Broughton, Madison Brouillette, Emma Carlson, Mae Cantu, Sierra Cruz, Sarah Devine, Cassandra Farren, Claire Hamilton, Faith Harris, Natalie Holson, Gabriella Lawson, Erin Mairs, Mia Owens, Marea Palka, Mahek Patel, Christine Prigge, Olivia Schreyer, Sofia St. Clair, Patrick Surfus, Mary Kathryn Stum, Luke Weilke
First honors
Nicholas Brouillette, Sydney Bumbray, Cole Castiglia, Azaria Geiger, Annabelle Hall, James Harrison, John Michael Manato, Adeyemi Ojomo II, Emily Page, Dillon Peed, Isabel Raleigh, Jayde Tyson
Second honors
Savannah Dement, Dominic Dorwart, Aniya Geiger, Gordon Hawkins, James Morton, Elizabeth Perkins, Sa’Vanna Praytor, Anthony Tallant, Sophia Vignola
Grade 5
Principal’s list Chloe Bautista, Alexander Coughlon, Emilie Farren, Ohang Patel, Trey Trimble
First honors
Danielle Avens, Skylah Bowman, Aziza Brown, Maya Civil, Makenzie Colbert, Alexis Corcoran, Nolan Filley, Henry Gardiner, Gunner Gavin, Eric Guy, Nicole Melenson, Sabrina Vignola, Chase Wilson
Second honors
Tyler Andries, James Ceasar, Nyla Clark, Sydnie Collins, Rachel Fairfax, Griffin Fitzpatrick, Matthew Floehr, Randolph Hart, April Holt, Catherine Howard, Caroline Leahy, Tristan Lengel, Neelah Mtui, Cora Murphy, McKenna Pastorious, Maria Poley, Kendall Simms, Samuel Steo, Daniel Torreyson, Dawson Wetherald
Grade 6
Principal’s list
T. Brent Burroughs, Christopher Dela Paz, Nina Ferrero, R. Wesley Gorham, Evan Mairs, Trevon Marshall, Aubrey Murphy, Haley Walker, William Weirich
First honors
Logan Barnes, Patrick Bumbray, Thomas Burgess, Anderson Burke, Jonathan Fatoki, Shelby Floehr, T. Alexander Howard, Madilyn Leahy, Ava LeBlanc, Judah Mintz, R. Andrew Selkirk, Ainsley Spain, Jett Sprague, Leo Sprague, Nicholas Tallant, Zachary Trout
Second honors
Joi Campbell, Summer Collins, Kayla Johnson, Brandon Palmer
Grade 7
Principal’s list
Emma Almassy, M. Patrick Anderson, William Coughlon, James Devine, Nikia Friday, Gabriella Graham, Jacob Higgs, Samantha Mayle, Crista Mayo, Andrew Melenson, Curtis Nixon II, Matthew Palka, Pavan Patel, Pooja Patel, Daphne Spencer, Hannah Wetherald
First honors
Brooklyn Beebe, Josie Bramell, Rachel Broughton, Matthew Buckler, Alexander Deese, Patrick Devine, Jamie Fleury, Blair Guy, Ann Irvin, Vincent Jameson, Meghan LeSage, Jaida Rhea, Thomas Roberts, Sage Scott
Second honors
Camryn Beaver, Jasmine Bohnhoff, Katherine Boone, Sarahmarie Caparrotta, Layla CozartAmos, Courtney Edmonds, Oluwatomisin Fatoki, Kalvin Mitchell, Adena Norwood, Jessica Perez, Trinity Plemons, Mesha Shupe, Dillan-Jace Turner
Grade 8
Principal’s list
Camille Austin, Natalie Chirinos-De Leon, Nathan Eldridge, Nicholas Fernbaugh, Morgan Floehr, Caila Gonnella, Jamie Kost, Sherylyn Lengel, Marco Magpantay, Kierra Marshall, Meadow Sacadura, Mary Claire Schreyer, Ava Sprague, Anthony Springmann, Jaylen Tyson
First honors
Marisa Allen, Trent Aughinbaugh, Carissa Barclay, Jessica Bowman, Madelyn DeSoto, Brian Ferrero, Makenna Filley, Justin Gray, Hertchel Griffin, Olivia Holson, Emma Redmond, Anna Reese, Madison Reid, John Roberts, Lauren Ryan, Haley Shields, Colton Trout, Kiersten Walker, Anna Maria Weirich
Second honors
Jasmin Avens, Kaitlyn Brouillette, H. Tyler Burke, Thomas Cahill, Taylor Ebodaghe, Rebecca Saleik