SPORTS ON TV
Sunday, Feb. 18
(All times Eastern)
AUTO RACING
2:30 p.m.
FOX — NASCAR Cup Series: The DAYTONA 500, Daytona International Speedway, Daytona Beach, Fla.
BEACH SOCCER (MEN’S)
6:20 a.m.
FS2 — 2024 FIFA World Cup Group Stage: Japan vs. Belarus, Group C, Dubai, United Arab Emirates
7:50 a.m.
FS2 — 2024 FIFA World Cup Group Stage: Mexico vs. Oman, Group D, Dubai, United Arab Emirates
10:20 a.m.
FS2 — 2024 FIFA World Cup Group Stage: Senegal vs. Colombia, Group C, Dubai, United Arab Emirates
11:50 a.m.
FS2 — 2024 FIFA World Cup Group Stage: Brazil vs. Portugal, Group D, Dubai, United Arab Emirates
BOWLING 1 p.m.
FS1 — PBA: The Pete Weber Missouri Classic, Springfield, Mo.
COLLEGE BASKETBALL (MEN’S)
12 p.m.
CBSSN — Loyola Chicago at Rhode Island ESPN — Florida Atlantic at South Florida ESPN2 — Wichita St. at Charlotte
1 p.m.
CBS — Purdue at Ohio St.
2 p.m.
CBSSN — Chattanooga at Furman
ESPN2 — Bradley at N. Iowa
3 p.m.
FS1 — Northwestern at Indiana
4 p.m.
ESPN — Memphis at SMU
5 p.m.
FS1 — Seton Hall at St. John’s
6:30 p.m.
BTN — Rutgers at Minnesota
7 p.m.
FS1 — Utah at UCLA
COLLEGE BASKETBALL (WOMEN’S)
12 p.m.
ACCN — Pittsburgh at Clemson
BTN — Michigan St. at Michigan
CW — Georgia Tech at NC State
SECN — Florida at Kentucky
1 p.m.
ABC — Georgia at South Carolina
2 p.m.
ACCN — Syracuse at Virginia
ESPN — Virginia Tech at Louisville
ESPNU — Columbia at Harvard
SECN — Tennessee at Vanderbilt
3 p.m.
PAC-12N — Southern Cal at Oregon St.
4 p.m.
ACCN — Florida St. at Miami
ESPN2 — Texas Tech at Baylor
SECN — Missouri at Arkansas
5 p.m.
PAC-12N — UCLA at Oregon
6 p.m.
ACCN — North Carolina at Wake Forest
COLLEGE LACROSSE (MEN’S)
12 p.m.
ESPNU — Loyola (Md.) at Johns Hopkins
COLLEGE SOFTBALL
9:30 a.m.
ACCN — Shriners Children’s Clearwater
Invitational: Washington
Carolina, Clearwater, Fla.
ESPN2 — Shriners Children’s Clearwater Invitational: Texas vs. Northwestern, Clearwater, Fla.
SECN — Shriners Children’s Clearwater Invitational: Minnesota vs. LSU, Clearwater, Fla.
6 p.m.
ESPN — Shriners Children’s Clearwater Invitational: UCF vs. UCLA, Clearwater, Fla.
8 p.m.
ESPN — Shriners Children’s Clearwater Invitational: Florida St. vs. Tennessee, Clearwater, Fla.
COLLEGE WRESTLING
2 p.m.
BTN — Wisconsin at Iowa
4 p.m.
BTN — Nebraska at Penn St.
GOLF
4:30 a.m.
GOLF — Ladies European Tour: The Aramco Saudi Ladies International, Final Round, Riyadh Golf Club, Riyadh, Saudi vs.
North
Arabia
1 p.m.
GOLF — PGA Tour: The Genesis Invitational, Final Round, Riviera Golf Course, Pacific Palisades, Calif.
3 p.m.
CBS — PGA Tour: The Genesis Invitational, Final Round, Riviera Golf Course, Pacific Palisades, Calif.
GOLF — PGA Tour Champions: The Chubb Classic, Final Round, Tiburon Golf Club Black Course, Naples, Fla.
HORSE RACING
3 p.m.
FS2 — NYRA: America’s Day at the Races
NBA BASKETBALL
8 p.m.
TBS, TNT & TRUTV — NBA All-Star Game: West vs. East, Indianapolis
NHL HOCKEY
3 p.m.
ABC & ESPN+ — Stadium Series, NY Rangers vs. NY Islanders, East Rutherford, N.J.
RODEO
12 p.m.
CBS — PBR: Championship Round, Los Angeles (Taped)
SKIING
3 p.m.
NBC — FIS: Alpine World Cup, Deer Valley, Utah
4 p.m.
NBC — FIS: Alpine World Cup, Minneapolis
SOCCER (MEN’S)
9 a.m.
USA — Premier League: Brighton & Hove Albion at Sheffield United
11:30 a.m.
USA — Premier League: Manchester United at Luton Town
SOCCER (WOMEN’S)
10 a.m.
CBSSN — Bundesliga: Essen at Bayern
TENNIS
6 a.m.
TENNIS — Dubai-WTA Early Rounds; Rotterdam-ATP, Buenos Aires-ATP, Delray Beach-ATP Finals
2 a.m. (Monday)
TENNIS — Dubai-WTA, Doha-ATP, Rio de Janeiro-ATP, Los Cabos-ATP Early Rounds