The Commercial Appeal

TSWA ALL-STATE BOYS BASKETBALL TEAMS FOR 2021

- Tom Kreager

The Tennessee Sports Writers Associatio­n has released the 2021 Tennessee high school all-state boys basketball team.

Class AAA

Davon Barnes, Colliervil­le, Sr.; Keynan Cutlip, Science Hill, Jr.; Philip Dotson, Arlington, Jr.; Grant Hurst, Cleveland, Sr.; Reed Kemp, Franklin, Sr.; Amarr Knox, Bartlett, Jr.; Johnathan Lawson, Germantown Houston, Sr.; Brandon Miller, Cane Ridge, Jr.; Mason Miller, Germantown Houston, Sr.; Jonathan Milloway, Oak Ridge, Sr.; Ametri Moss, Clarksvill­e Northwest, Sr.; Matthew Schneider, Siegel, Sr.; Micah Simpson, Morristown East, Jr.; Grant Slatten, White County, Sr.; John Windley, Brentwood, Sr.

Class AA

Dylan Bartley, Sullivan East, Jr.; Tylon Chatman, Haywood, So.; Dalton Colbert, Chester County, Sr.; Gus Davenport, Cannon County, Jr.; Jakobi Gillespie, Greenevill­e, Jr.; Jaquan Lax, Bolivar Central, Sr.; Brandon Maclin, South Side, Sr.; Trey Morrow, Scott, Jr.; Harper Neal, Kingston, Sr.; Colby Raymer, Kingston, Jr.; Alex Rush, Upperman, Sr.; Reid Satterfield, Greenevill­e, Jr.; Matthew Sells, Livingston Academy, Sr.; Kerrick Thorne, Howard School, Sr.; Toris Woods, Bolivar Central, Sr.

Class A

Zach Amonett, Pickett County, Jr.; Jalen Anglin, West Carroll, Jr.; Christian Ballard, Madison Academic, Sr.; Nathan Bowling, Oneida, Sr.; Trey Johnson, Cosby, Sr.; Cayden Jones, Monterey, Sr.; Demarkus Kee, Peabody, Jr.; Jordan Mccullum, Harriman, Fr.; Kaleb Meredith, University High-johnson City, Sr.; Daniel Nicholson, Richland, Sr.; Walter Peggs, Madison Academic, Sr.; Chriss Schultz, North Greene, Jr.; Grant Strong, Clay County, Jr.; Dylan Woods, Memphis Academy of Health Sciences, Sr.; Elijah Young, Gleason, Sr.

Division II-A

Alex Anderson, Tipton-rosemark, Sr.; Dylan Arnold, Jackson Christian, Sr.; Tyler Byrd, Tipton-rosemark, Jr.; RJ Casey, Franklin Road Academy, Jr.; Daniel Egbuniwe, First Assembly Christian School, Jr.; Evan Eursher, Webb Schoolbell Buckle, Jr.; Caden Johnson, Boyd Buchanan, So.; Kameron Jones, Evangelica­l Christian, Sr.; Braeden Moore, Christ Presbyteri­an Academy, Jr.; Jose Rodriguez, Concord Christian, Jr.; Pjay Smith, Goodpastur­e, Sr.; Jaxon Toney, Harding Academy, Jr.; Lukas Walls, Webb School-knoxville, So.; Isaiah West, Goodpastur­e, So.; Braden Zapp, Christ Presbyteri­an Academy, Sr.

Division II-AA

Blue Cain, Knoxville Catholic, So.; Malik Dia, Ensworth School, Jr.; B.J. Edwards, Knoxville Catholic, Jr.; Jackson Francis, Montgomery Bell Academy, Jr.; Cooper Haynes, Briarcrest Christian, Fr.; Chandler Jackson, Christian Brothers, Jr.; Reese Mcmullen, Christian Brothers, Sr.; Trent Mcnair, Brentwood Academy, Jr.; Eric Rivers, Mccallie, Sr.; Handje Tamba, Knoxville Catholic, Jr.

 ?? HELEN COMER/THE DAILY NEWS JOURNAL ?? Houston's guard Jonathan Lawson (5) shoots the ball as Cane Ridge's Brandon Miller (24) guards him during the TSSAA Class AAA boys basketball state championsh­ip game at Middle Tennessee State University, on Saturday, March 20, 2021.
HELEN COMER/THE DAILY NEWS JOURNAL Houston's guard Jonathan Lawson (5) shoots the ball as Cane Ridge's Brandon Miller (24) guards him during the TSSAA Class AAA boys basketball state championsh­ip game at Middle Tennessee State University, on Saturday, March 20, 2021.

Newspapers in English

Newspapers from USA