HIGH SCHOOL FOOTBALL SCHEDULE
Here is the Tennessee high school football schedule for Week 10 of the TSSAA'S regular season.
Out of state
Middleton at Alcorn Central, MS
Lake Co. at Fulton County, KY Community at Hart County, KY
East
Tyner at Alcoa
MBA at Baylor *
Anderson Co. at Bearden
Monterey at Bledsoe Co.
Knoxville Webb at Boyd Buchanan * Rhea Co. at Bradley Central Ooltewah at Brainerd
Sevier Co. at Campbell Co.
East Ridge at Chattanooga Central * Volunteer at Cherokee
Sale Creek at Cosby
David Crockett at Daniel Boone * Scott at Gatlinburg-pittman
Clinton at Gibbs
Claiborne at Grainger
Midway at Greenback *
Unaka at Hampton
William Blount at Hardin Valley Oakdale at Harriman *
Lenoir City at Heritage
Morristown West at Jefferson Co. Cloudland at Johnson Co.
Stone Memorial at Kingston South-doyle at Knoxville Carter * Knoxville Halls at Knoxville Central * Farragut at Knoxville Fulton
Polk Co. at Lookout Valley
Knoxville West at Maryville Clearwater Academy, FL at Mccallie Loudon at Mcminn Co.
Greeneville at Morristown East Chuckey-doak at North Greene
CAK at Notre Dame *
Dobyns Bennett at Oak Ridge Coalfield at Oliver Springs *
Happy Valley at Pigeon Forge Knoxville Catholic at Powell (Thu) East Hamilton at Red Bank *
Mcminn Central at Rockwood
Oneida at Sequoyah
Marion Co. at Signal Mountain Knoxville Grace at Silverdale * Hixson at Soddy-daisy *
Seymour at South Greene
Oakland at South Pittsburg (Thu) Sweetwater at Tellico Plains Sunbright at Wartburg Central Tennessee High at West Ridge (Thu) Copper Basin at Whitwell *
Middle
FRA at BGA *
Beech at Brentwood
Ensworth at Brentwood Academy * Waverly at Cheatham Co. *
Maplewood at Clarksville
Columbia Academy at Clarksville Academy *
Henry Co. at Clarksville Northeast * Kenwood at Clarksville Northwest * Rockvale at Coffee Co.
Eagleville at Collinwood *
Blackman at Cookeville
Moore Co. at Cornersville *
Jackson Co. at Cumberland Co. Goodpasture at Dekalb Co.
Cane Ridge at Dickson Co. *
Richland at East Hickman
Sycamore at Fairview *
East Robertson at Forrest
Warren Co. at Franklin Co.
DCA at Franklin Grace *
Lakeway Christian at Friendship Christian *
Cleveland at Giles Co.
Creek Wood at Glencliff *
Station Camp at Green Hill *
Hickman Co. at Harpeth
White Co. at Hunters Lane * Fayetteville at Huntland *
Page at Independence
Pickett County at Jo Byrns
Centennial at Lavergne
Hillwood at Lawrence Co. *
Gallatin at Lebanon
CPA at Lipscomb Academy *
Watertown at Livingston Academy Smith Co. at Macon Co.
South Fulton at Mcewen *
Marshall Co. at Montgomery Central * Hillsboro at Mt. Juliet *
Spring Hill at Mt. Pleasant
Mt. Juliet Christian at Nashville Christian *
Antioch at Nashville Overton *
Franklin at Nolensville
Springfield at Portland *
Pope John Paul at Ravenwood Gordonsville at Red Boiling Springs * East Nashville at Riverdale Hendersonville at Rossview *
Summit at Shelbyville
Lincoln Co. at Siegel
Mcgavock at Smyrna *
White House Heritage at Stewart Co. * Davidson Academy at Stratford
Lewis Co. at Summertown
Greenbrier at Tullahoma *
Walker Valley at Upperman
MTCS at Wayne Co.
King's Academy at Webb School * Whites Creek at West Creek
White House at Westmoreland Stewarts Creek at Wilson Central
Clay Co. at York Institute
West
Oakhaven at Bolton
Bolivar Central at Chester Co.
Memphis Central at Christian Brothers Bartlett at Collierville *
Lexington at Crockett Co.
Brighton at Dyer Co. *
Tipton-rosemark at FACS *
Ridgeway at Fayette Ware *
Fairley at Freedom Prep (Thu) *
White Station at Germantown *
Perry Co. at Gleason *
Gibson Co. at Greenfield
MASE at Halls
Trezevant at Hamilton *
Milan at Hardin Co.
Fayette Academy at Harding Academy * Covington at Haywood
Mckenzie at Hollow Rock-bruceton * Arlington at Houston *
Riverside at Humboldt
Peabody at Huntingdon
Trinity Christian at Jackson Christian * Jackson South Side at Jackson North Side
Hillcrest at KIPP Memphis (Thu) * Melrose at Kirby *
MAHS at Manassas (Thu) *
Raleigh Egypt at Memphis East * Booker T. Washington at Memphis Middle College (Thu) *
Mcnairy Central at Millington
Mitchell at MLK Prep *
Kingsbury at Munford *
PURE Athletic Alliance at MUS
Sheffield at Northpoint Christian Dresden at Obion Co.
Lausanne at South Gibson
Memphis Overton at Southwind * Briarcrest at St. Benedict *
Liberty Magnet at Union City
St. George's at USJ
Scotts Hill at West Carroll
Ripley at Westview
Bluff City at Westwood *
Cordova at Whitehaven *
Craigmont at Wooddale (Thu) *
*region game