The News Herald (Willoughby, OH)
On the schedule
INDIANS
Indians: Indians.com Aug. 1: at Minnesota,
7:10 p.m. (STO)
On the air
Aug. 2: at Minnesota, 2:10 p.m. (STO)
AUSTRALIAN RULES FOOTBALL
AFL, Sydney at St. Kilda: 3 a.m., FS1
AFL, Collingwood at Fremantle: 4 a.m. (Aug. 2), FS2
AUTO RACING
Formula One, Practice 3, Silverstone Circuit, Towcester, United Kingdom: 6:55 a.m., ESPN2
Formula One, Qualifying, Silverstone Circuit, Towcester, United Kingdom: 8:55 a.m., ESPN
MotoAmerica Superbike, Day 1, Michelin Raceway Road Atlanta, Braselton, Ga.: 3 p.m., FS1
BOXING
Showtime Championship Boxing, Stephen Fulton vs. Angelo Leo (Super-Bantamweights), Sun Arena, Uncasville, Conn.: 9 p.m., SHO
GOLF
EPGA Tour Golf, The Hero Indian Open, Third Round, DLF Golf and Country Club, Haryana, India: 7:30 a.m., The Golf Channel
PGA Tour Golf, The WGC-FedEx St. Jude Invitational, Third Round, TPC Southwind, Memphis, Tenn.: 12 p.m., The Golf Channel
PGA Tour Golf, The WGC-FedEx St. Jude Invitational, Third Round, TPC Southwind, Memphis, Tenn.: 2 p.m., WOIO
PGA Tour Champions Golf, The Ally Challenge, Second Round, Warwick Hills Golf & Country Club, Grand Blanc, Mich.: 2 p.m., The Golf Channel
LPGA Tour Golf, The LPGA Drive On Championship, Second Round, Inverness Club, Toledo: 4:30 p.m., The Golf Channel
PGA Tour Golf, The Barracuda Championship, Third Round, Old Greenwood GC, Truckee, Calif.: 7 p.m., The Golf Channel
HORSE RACING
NYRA, Saratoga Live, Saratoga Race Course, Saratoga Springs, N.Y.: 1 p.m., FS1
NYRA, Saratoga Live, Saratoga Race Course, Saratoga Springs, N.Y.: 3 p.m., FS2
NYRA, Saratoga Live, Saratoga Race Course, Saratoga Springs, N.Y.: 4 p.m., FS1
NYRA, Saratoga Live, Saratoga Race Course, Saratoga Springs, N.Y.: 6 p.m., FS2
Trackside Live!, 7 p.m., WKYC Sports Network Breeders’ Cup Challenge Series, The Grade I Bing Crosby Stakes, Del Mar Racetrack, Del Mar, Calif.: 9 p.m., NBC Sports Network
KBO BASEBALL
SK at KT, 4:55 a.m., ESPN
Hanwha at LG, 3:55 a.m. (Aug. 2), ESPN
LACROSSE
PLL, Atlas vs. Redwoods, Zions Bank Stadium, Herriman, Utah: 1 p.m., WKYC
MLB
Cincinnati at Detroit: 6 p.m., FS1
Boston at NY Yankees OR Houston at LA Angels: 7 p.m., FOX
Indinas at Minnesota: 7:10 p.m., SportsTime Ohio, WTAMAM 1100, WFUN-AM 970
Texas at San Francisco (joined in progress): 10 p.m., MLBN
NBA
Seeding Games, Miami vs. Denver, Disney’s Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.: 1 p.m., ESPN
Seeding Games, Utah vs. Oklahoma City, Disney’s Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.: 3:30 p.m., ESPN Seeding Games, New Orleans vs. LA Clippers, Disney’s Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.: 6 p.m., ESPN Seeding Games, LA Lakers vs. Toronto, Disney’s Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.: 8:30 p.m., ESPN
NHL
Eastern Conference Qualifying Round, N.Y. Rangers vs. Carolina, Game 1, Scotiabank Arena, Toronto: 12 p.m., NBC Sports Network
Western Conference Qualifying Round, Chicago vs. Edmonton, Game 1, Rogers Place Arena, Edmonton, Alberta: 3 p.m., WKYC
Eastern Conference Qualifying Round, Florida vs. N.Y. Islanders, Game 1, Scotiabank Arena, Toronto: 4 p.m., NBC Sports Network
Eastern Conference Qualifying Round, Montreal vs. Pittsburgh, Game 1, Scotiabank Arena, Toronto: 8 p.m., WKYC
Western Conference Qualifying Round, Winnipeg vs. Calgary, Game 1, Rogers Place Arena, Edmonton, Alberta: 10:30 p.m., WKYC Sports Network
RUGBY
Super Rugby, Hamilton at Christchurch: 3 a.m., ESPN 2 NRL, Penrith at Manly Warringah: 5:30 a.m., FS1
NRL, Parramatta at Canterbury: 9 p.m., FS2
Super Rugby, Dunedin at Auckland: 11:30 p.m., ESPN2 NRL, Newcastle at Melbourne: 2 a.m. (Aug. 1), FS2
MEN’S SOCCER
MLS is Back Tournament, San Jose vs. Minnesota United, Quarterfinal, ESPN Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.: 8 p.m., ESPN2
MLS is Back Tournament, NY City FC vs. Portland, Quarterfinal, ESPN Wide World of Sports Complex, Orlando, Fla.: 10:30 p.m., FS1
TENNIS
The 2020 (Re)Open, Ultimate Tennis Showdown 2: Women’s Semifinals & Men’s Round Robin: 8:30 a.m., TENNIS WTT, New York vs. Philadelphia, Semifinal, White Sulphur Springs, W.Va: 2 p.m., CBSSN
The 2020 (Re)Open, Ultimate Tennis Showdown 2: Men’s Round Robin: 2:30 p.m., TENNIS
WTT, Chicago vs. Orlando, Semifinal, White Sulphur Springs, W.Va: 5 p.m., CBSSN
WNBA
Minnesota vs. Connecticut, IMG Academy, Bradenton, Fla.: 4 p.m., NBATV
Washington vs. Chicago, IMG Academy, Bradenton, Fla.: 6 p.m., NBATV
Los Angeles vs. Seattle, IMG Academy, Bradenton, Fla. : 8 p.m., CBSSN