The News Herald (Willoughby, OH)
Area schedule
Subject to change AUG. 17
Gilmour at Valley Forge, 7 p.m.
AUG. 18
Austintown Fitch at Euclid, 7 p.m. Benedictine at Walsh Jesuit, 7 p.m. Boardman at Kenston, 7 p.m. Cardinal Mooney at Lake Catholic, 7 p.m.
Chagrin Falls at Berkshire, 7 p.m. Chardon at West Geauga, 7 p.m. Garrettsville at Cardinal, 7 p.m. Geneva at University, 5 p.m. Harvey at Rocky River, 7 p.m.
John Hay at VASJ (at Gilmour), 7 p.m. Kirtland at Dalton, 7 p.m. Leetonia at Faiport, 7 p.m. Lorain at Brush, 7 p.m. Madison at Perry, 7 p.m. Mentor at Massillon Jackson, 7 p.m. North at Lakeside, 7 p.m. Orange at Beachwood, 7 p.m. Rhodes at Hawken, 7 p.m. Richmond Heights at Chippewa, 7 p.m. Riverside at NDCL, 7 p.m. Shaker Heights at South, 7 p.m. Shaw at Mayfield, 7 p.m. Southeast at Wickliffe, 7 p.m.
AUG. 24
Avon Lake at Benedictine, 7 p.m.
AUG. 25
Aurora at Riverside, 7:30 p.m. Beachwood at Chagrin Falls, 7 p.m. Brush at Shaker Heights, 7 p.m. Cardinal at Pymatuning Valley, 7 p.m. Chardon at Tiffin Columbian, 7 p.m. Coventry at Berkshire, 7 p.m.
Erie at Euclid, 7 p.m.
Fairport at David Anderson, 7 p.m. Gilmour at Warrensville Heights, 7 p.m. Harvey at Perry, 7 p.m.
Kenston at West Geauga, 7 p.m. Lakeside at NDCL, 7 p.m. Lutheran West at Kirtland, 7 p.m. Mayfield at Massillon Jackson, 7 p.m. North at Norwalk, 7 p.m.
St. Ignatius at Mentor, 7 p.m,
St. John at Wickliffe 7 p.m.
South at Madison, 7 p.m. Struthers at Geneva, 7 p.m. Trinity at Hawken, 7 p.m. University at Norton, 7 p.m.
AUG. 26
Holy Name at Lake Catholic, 7 p.m. Richmond Heights at Linsly, 1:30 p.m. VASJ at Cardinal Mooney (at Mineral Ridge), 7 p.m.
SEPT. 1
Avon Lake at Chardon, 7 p.m.
Bay at University, 5 p.m. Cardinal at Coventry, 7 p.m. Chagrin Falls at Kenston, 7 p.m. Cuyahoga Heights at Berkshire, 7 p.m. Edgewood at Harvey, 7 p.m. Euclid at Massillon Perry, 7 p.m. Hawken at Gilmour, 7 p.m.
Madison at North, 7 p.m. Mentor at Riverside, 7 p.m. NDCL at Bedford, 7 p.m. Nordonia at Mayfield, 7 p.m. Orange at Wickliffe, 7 p.m. Perry at Kirtland, 7 p.m. Richmond Heights at Canton Central Catholic, 7 p.m.
Rittman at Fairport, 7 p.m. South at Brush, 7 p.m. Springfield at Geneva, 7 p.m. West Geauga at Aurora, 7 p.m. Youngstown East at VASJ (at TBA), 7 p.m.
SEPT. 2
Beachwood at St. John (at SPIRE), 1 p.m. Benedictine at St. Francis (N.Y.), 7 p.m. Lake Catholic at Buchtel, 1 p.m.
SEPT. 8
Akron Garfield at Mayfield, 7 p.m. Benedictine at Strongsville, 7 p.m. Berkshire at Edison, 7 p.m.
Brush at North, 7 p.m. Cardinal at Independence, 7 p.m. Conneaut at Chagrin Falls, 7 p.m. Crestwood at Wickliffe, 7 p.m. Edgewood at Hawken, 7 p.m. Fairport at Cuyahoga Heights, 7 p.m. Geneva at Lutheran West, 7 p.m. Grand Valley at Beachwood, 7 p.m. Harvey at Brooklyn, 7 p.m. Jefferson at Perry, 7 p.m. Kenston at VASJ (at TBA), 7 p.m. Lake Catholic at South, 7 p.m. Madison at West Geauga, 7 p.m. Medina at Mentor, 7 p.m.
NDCL at Gilmour, 7 p.m. Richmond Heights at University, 5 p.m. Riverside at Maple Heights, 7 p.m. St. Francis (N.Y.) at Chardon, 7 p.m. Shaker Heights at Euclid, 7 p.m.
SEPT. 9
Kirtland at Trinity, 7 p.m.
SEPT. 14
Beachwood at Crestwood, 7 p.m. Chagrin Falls at Edgewood, 7 p.m. Hawken at Conneaut, 7 p.m. Lake Catholic at Kenston, 7 p.m. Mayfield at Solon, 7 p.m. Orange at Madison, 7 p.m. Shaw at University, 5 p.m.
SEPT. 15
Akron SVSM at NDCL, 7 p.m. Bedford at Brush, 7 p.m. Boardman at Riverside, 7 p.m. Brooklyn at Cardinal, 7 p.m. Chardon at Bishop Watterson (at Ohio Dominican), 7 p.m. Cuyahoga Heights at Kirtland, 7 p.m. Euclid at Strongsville, 7 p.m. Independence at Harvey, 7 p.m. Mentor at Cleveland Heights, 7 p.m. North at Garfield Heights, 7 p.m. Perry at Geneva, 7 p.m.
South at Lorain, 7 p.m. Steubenville CC at Fairport, 7:30 p.m. Trinity at Berkshire, 7 p.m.
VASJ at Gilmour, 7 p.m. West Geauga at Lakeside, 7 p.m. Wickliffe at Grand Valley, 7 p.m.
SEPT. 16
Buchtel at Benedictine, 1 p.m. Edgewood at Geneva, 7 p.m. Richmond Heights at Cleveland Central Catholic, 1 p.m.
SEPT. 22
Benedictine at Normandy, 7 p.m. Brooklyn at Beachwood, 7 p.m. Cardinal at Berkshire, 7 p.m. Canton Central Catholic at Lake Catholic, 7 p.m
Cleveland Central Catholic at Brush, 7 p.m.
Erie McDowell at VASJ (at JCU), 8 p.m. Euclid at Medina, 7 p.m.
Harvey at Crestwood, 7 p.m. Kenston at Chardon, 7 p.m. Kirtland at Grand Valley, 7 p.m. Lakeside at Madison, 7 p.m. Lutheran West at Perry, 7 p.m. Mayfield at North, 7 p.m.
Mentor at Solon, 7 p.m.
NDCL at Howland, 7 p.m.
Orange at Chagrin Falls, 7 p.m. Richmond Heights at Lutheran East, 4 p.m. South at Riverside, 7 p.m.
Trinity at Wickliffe, 7 p.m. University at Gilmour, 7 p.m.
West Geauga at Hawken, 7 p.m. Windham at Fairport, 7 p.m.
SEPT. 28
Cleveland Central Catholic at Gilmour, 7 p.m.
SEPT. 29
Berkshire at Kirtland, 7 p.m. Brunswick at Euclid, 7 p.m. Brush at Twinsburg, 7 p.m. Chagrin Falls at West Geauga, 7 p.m. Chardon at South, 7 p.m. Crestwood at Cardinal, 7 p.m. Geneva at Conneaut, 7 p.m. Grand Valley at Harvey, 7 p.m. Hawken at Lutheran West, 7 p.m. John Hay at NDCL, 7 p.m. Kenston at Mayfield, 7 p.m.
Lake Catholic at Padua, 7 p.m. Madison at Edgewood, 7 p.m. Perry at Orange, 7 p.m. Pymatuning Valley at Fairport, 7 p.m. Richmond Hts. at Harvest Prep, 7 p.m. Riverside at North, 7 p.m. Shaker Heights at Mentor, 7 p.m. VASJ at Bishop Hartley, 7 p.m. Wickliffe at Cuyahoga Heights, 7 p.m.
SEPT. 30
Beachwood at Trinity (at Cuyahoga Heights), 1 p.m.
Canisius (N.Y.) at Benedictine, 2 p.m. Valley Forge at University, 2 p.m.
OCT. 6
Berkshire at Crestwood, 7 p.m. Brunswick at Mentor, 7 p.m. Brush at Gilmour, 7 p.m. Cardinal at Grand Valley, 7 p.m.
Chagrin Falls at Perry, 7 p.m. Chardon at Mayfield, 7 p.m. Cuyahoga Heights at Beachwood, 7 p.m. Independence at Wickliffe, 7 p.m. John Adams at University, 5 p.m. Kirtland at Harvey, 7 p.m.
Lake Catholic at Erie, 7 p.m. Lakeside at Geneva, 7 p.m. Madison at Jefferson, 7 p.m.
NDCL at Walsh Jesuit, 7 p.m.
North at South, 7 p.m.
Orange at Hawken, 7 p.m. Richmond Heights at Lima Central Catholic, 7 p.m.
Riverside at Kenston, 7 p.m.
Solon at Euclid, 7 p.m.
VASJ at Ursuline, 7 p.m.
West Geauga at Lutheran West, 7 p.m.
OCT. 7
Cathedral Prep at Benedictine, 7 p.m. Fairport at St. John (at SPIRE), 6 p.m.
OCT. 12
Geneva at Madison, 7 p.m.
OCT. 13
Beachwood at Independence, 7 p.m. Brush at Benedictine, 7 p.m. Crestwood at Kirtland, 7 p.m. Euclid at Cleveland Heights, 7 p.m. Gilmour at Buckeye, 7 p.m. Grand Valley at Berkshire, 7 p.m. Harvey at Cardinal, 7 p.m. Hawken at Chagrin Falls, 7 p.m. Jackson-Milton at Fairport, 7 p.m. Mayfield at Riverside, 7 p.m. Mentor at Strongsville 7 p.m. North at Chardon, 7 p.m. Richmond Heights at McComb, 7 p.m. Padua at NDCL, 7 p.m.
Perry at West Geauga, 7 p.m. South at Kenston, 7 p.m. University at Steubenville, 7 p.m. VASJ at Akron SVSM, 7 p.m. Wickliffe at Brooklyn, 7 p.m.
OCT. 19
Luth. East vs. Gilmour (at Euclid), 7 p.m.
OCT. 20
Benedictine at Akron SVSM, 7 p.m. Berkshire at Harvey, 7 p.m. Cleveland Central Catholic at VASJ (at Gilmour), 7 p.m.
Conneaut at Madison, 7 p.m. Euclid at Mentor, 7 p.m. Fairport at Vienna Mathews, 7 p.m. Kirtland at Cardinal, 7 p.m. Jefferson at Geneva, 7 p.m. Kenston at North, 7 p.m. Lakewood at Brush, 7 p.m. Lutheran West at Chagrin Falls, 7 p.m. Mayfield at South, 7 p.m.
Perry at Hawken, 7 p.m. Riverside at Chardon, 7 p.m. University at Howland, 7 p.m. West Geauga at Orange, 7 p.m. Wickliffe at Beachwood, 7 p.m.
OCT. 21
NDCL at Lake Catholic, 7 p.m.