The Riverside Press-Enterprise
HIGH SCHOOL FOOTBALL WEEK 6 SCHEDULE
(Dates, sites and times subject to change.)
THURSDAY’S GAMES (Games at 7:30 p.m., unless noted)
Big West Conference-upper Division
Chaparral at Centennial Norco at Vista Murrieta
Manzanita League
Temecula Prep at Webb, 6 p.m. San Jacinto Valley Academy at Silver Valley
Mesquite League
Arrowhead Christian Academy vs. Trinity Classical Academy at College of the Canyons
Mountain Pass League
Tahquitz at Perris Mountain Valley League Jurupa Valley at Miller
River Valley League
Hillcrest at Norte Vista Nonleague
Ayala vs. Glendora at Citrus College, 7 p.m.
Carter at Eisenhower Chino vs, Cerritos at Gahr HS, 7 p.m.
Covina at Montclair, 7p.m. Lakeside at Valley View Northview at Bonita, 7p.m.
FRIDAY’S GAMES (Games at 7 p.m., unless indicated)
Baseline League
Chino Hills at Etiwanda Upland at Damien
Big West Conference-lower Division
Corona at Temecula Valley Murrieta Mesa at Santiago
Big West Conference-upper Division
Roosevelt at Murrieta Valley
Citrus Belt League
Cajon at Redlands East Valley Citrus Valley at Redlands Yucaipa at Beaumont
Cottonwood League
Hamilton at Santa Rosa Academy
Desert Valley League
Banning at Coachella Valley
Inland Valley League
Canyon Springs at Moreno Valley
Rancho Christian at Hemet
Ironwood League
Village Christian at Aquinas
Ivy League
Heritage at Elsinore Orange Vista at North
Rancho Verde at Temescal Canyon
Majestic League
Cal Lutheran at Cornerstone Christian
Manzanita League
Nuview Bridge at California Military Institute
Mesquite League
Riverside Prep at Western Christian
Mountain Pass League
Citrus Hill at San Jacinto Liberty at West Valley
Mountain Valley League
Indian Springs at San Bernardino
Pacific at Rubidoux
River Valley League
Arlington vs. La Sierra at Norte Vista HS
Patriot at Ramona
Skyline League
Bloomington at Arroyo Valley Colton at Fontana
Notre Dame at San Gorgonio Tri-county Premier League Downey Calvary Chapel at United Christian Academy
Nonleague
Aliso Niguel at Alta Loma Chaffey at Brentwood Claremont vs. South Hills at Covina District Field Diamond Bar at Trabuco Hills Diamond Ranch at Colony Kaiser at Jurupa Hills
Los Osos at Walnut Ocean View at Garey Pomona at Ontario
Rialto at Grand Terrace
Rim of the World vs. Summit at Miller HS
San Dimas at Don Lugo Hacienda Heights Wilson at Ganesha
SATURDAY’S GAMES (Games at 7 p.m., unless indicated)
Big West Conference-lower Division
Great Oak at King Ironwood League Ontario Christian vs. Big Bear at Big Bear MS, 1:30 p.m.
Mesquite League
Capistrano Valley Christian at Linfield Christian
Sunbelt League
Paloma Valley vs. Riverside Poly at North HS
Nonleague
New Designs University Park at Calvary Baptist, 11a.m.