Gazeta Shqiptare

TRAJNERI I SKËNDERBEU­T

-

Ndeshja

midis Kastri otit dhe Skënderbeu­t ka përfunduar me rezultatin 0- 3. Një ndeshje e fituar pastër nga korçarët, të cilët tashmë ndodhen të vetëm në krye të klasifikim­it. Ndërkohë menjëherë pas ndeshjes ka folur për mikrofonat e "Supersport" edhe trajneri i Skënderbeu­t, Orges Shehi, i cili shprehet:

Pasi mundi Partizanin në javën e parë të ka mpionatit, Skënderbeu u lëshon një tjetër sinjal të fortë rivalëve, duke demonstrua­r se marrja e kurorës së kampionit nga korçarët do të jetë një detyrë e vështirë. Në fushën sportive "Redi Maloku" të Fushë- Krujës, kampionët udhëtonin për t'u ndeshur me Kastriotin e Krujës. Sfida nis menjëherë me bardhekuqt­ë që u imponohen rivalëve debutues në superiore, ndërsa në minutën e 16- të do të vijë dhe goli i parë me autor Demten, që finalizon saktë një aksion të rrjedhshëm nga e djathta. Skënderbeu dominon dhe e vë rezultatin në kasafortë 14 minuta më pas, kur Dejvi Bregu ekzekuton saktësisht një goditje dënimi duke e lënë të palëvizur portierin Kuka. Rezultati 2- 0 bën që të besuarit e Shehit të ulin ritimin, ndërsa Kastrioti përpiqet në pjesën e dytë të rikthehet në lojë, por edhe në ato çaste kur mund të kërcënojë, ( minuta 47 dhe 81 rastet për ilustrim) port-

Duket sikur është i njëjti Skënderbe, me lojtarët nga akademia.

Kanë moshë të re dhe nuk kanë aq sa duhet minuta, por kanë cilësi. Dhe ua kemi thënë. Po punojnë mirë dhe po japin maksimumin. Është e merituar, sepse punojnë mirë dhe po duket.

Skënderbeu ishte prepotent. Si është ky Skënderbe, është më ndry- she dhe deri ku mund të shkojë?

Është i riformatua­r. Vjet kishim më shumë akademi dhe sivjet energji. Jemi skuadër e re dhe kemi shumë energji dhe objektivat tanë dihen. S'kemi nevojë t'i themi. Do vazhdojmë me ndeshjen e radhës.

A patë ndonjë problem që mund të rregullohe­t me ekipe më të forta?