Gazeta Shqiptare

BARCELONA THYEN TOTENHEMIN

-

Interi

përmbys sërish, kësaj radhe PSV- në, dhe siguron tre pikët e radhës. Zikaltërit e panë veten në disavantaz­h në minutën e 27- të pas golit të Pablo Rosarios, por pa u mbyllur pjesa e parë Raxha Naingolan barazoi shifrat. Në minutën e 60të i zakonshmi Mauro Ikardi shënoi golin e rezultatit përfundimt­ar 1- 2. Në sfidën tjetër, Barcelo-

Partizani është në super formë. Të kuqtë e Skënder Gegës fitojnë dhe dominojnë Teutën duke treguar edhe njëherë një formë të shkëlqyer fizike, disiplinë taktike dhe vendosmëri në dyluftime, çka ishin dhe çelësi i suksesit në triumfin e tretë radhazi që e ngjit Partizanin në vend të parë me 16 pikë. Ndaj durrsakëve suksesi futet në kasafortë që në pjesën e parë kur Jasir Asani realizon një dygolësh. I pari nga goditja e dënimit, ndërsa i dyti pas një asisti perfekt të Hebajt. Më pas për Partizanin bëhet më e lehtë, por pavarësish­t kësaj, të kuqtë mbajnë lart presigun dhe kërkojnë të shënojnë sërish gola të tjerë, për t'ia arritur në fund të takimit, kur Bardhi shpërthen në krah dhe shërben për Mensah në qendër, që nuk fal. 3- 0 dhe tifozët e kuq shijojnë suksesin e radhës me lojë e gola, ndërsa përballja e radhës do të jetë sfida direkte me Kukësin, që nga ana e tij do të ndeshet të enjten me Skënderbeu­n. Pak qetësi te Tirana, pas humbjes në derbi. Bardheblut­ë kanë fituar 2- 3 në fushën e Kastriotit dhe tashmë mund të marrin pak frymë lirisht. Fitorja ishte shumë e vështirë, aq më tepër që krutanë kalu- an të parët në avantazh me Bardhin, i cili përfundoi nga gabimi i Likës. Tirana barazoi me fat, kur gjuajtja e Grecës u devijua nga Stjepoviç. Më pas ishte Bllazhevsk­i që shënoi dy na mposhti Totenhemin në Londër me rezultatin 4- 2, ku Leo Mesi ishte autor i një dygolëshi. Fitore e madhe për Napolin, që në kohën shtesë ka arritur të thyejë Liverpulin falë golit të Lorenco Insinjes. Fitore shtëpiake për Atletiko Madridin dhe Borusian e Dortmundit, që kanë mposhtur respektivi­sht Klub Bryzhin 3- 1 dhe Monakon 3- 0. PSGja ka mundur me rezultat herë për skuadrën e Ze Marias, i cili kishte bërë shumë ndryshime në këtë ndeshje. Krutanët u futën në lojë me golin e Markut dhe iu afruan barazimit, por nuk ia dolën dhe pësuan humbjen e radhës. Laçi vazhdon të jetë skuadra më simpatike e këtij sezoni deri më tani, duke qenë se është ekipi i vetëm pa humbje pas shtatë javësh kampionat. Këtë

radhë, kurbinasit kanë arritur të fitojnë në shtëpi me rezultatin e ngushtë 1- 0 përballë Flamurtari­t. Ka mjaftuar një gol i shënuar nga Eglentin Gjoni në pjesën e dytë, për t'i