Apolonia nuk ka alibi, një sulmues "kërcënon" Naftëtarin

Panorama Sport (Albania) - - KATEGORIA I&II -

Skuadra fierake, nën drejtimin e trajnerit Ndriçim Kashami, po vijon normalisht përgatitjet për ndeshjen e radhës. Periudhën e shtyrjes së kampionatit, për shkak të impenjimit të ekipit kombëtar, fierakët e kanë shfrytëzuar me efikasitet të plotë për rikuperimin e mangësive të vërejtura. Tekniku Kashami ka kërkuar nga lojtarët e tij që të harrojnë dy ndeshjet e fundit ku kanë marrë vetëm 1 pikë duke humbur me Ilirinë në transfertën e barazuar në shtëpi me Pogradecin dhe të jenë të përqendruar te sfida me Naftëtarin. Në një prononcim për gazetën, sulmuesi Krisel Prifti shprehet: "Është një ndeshje ndryshe nga çfarë duket nga jashtë. E vështirë ndaj një kundërshtari debutues në Kategorinë e Parë, që ende nuk ka bërë sefte me pikë, ndaj dhe do të kërkoj me të gjitha mundësitë që ta arrijë këtë ndaj nesh. Kështu që, kundërshtarin po e vlerësojmë maksimalisht në të gjitha aspektet dhe e respektojmë, megjithëse nuk i druhemi, edhe pse do të luajmë në transfertë", deklaroi Prifti. Mikel Mbriçaj

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.