Dinamo bën kthesën në Shkodër, Vllaznia B nuk di të fitojë

Blutë marrin 3 pikë në transfertë me golin e Gjatës

-

Vllaznia B nuk po arrin end e to gjejd fitoren e pare n 1<ampionat. Shkodranet kand pve qe nuk fitojne, duke i ere nje nisje to keqe keti sezoni debutues ne Kategorin" a Pare. Kuqeblute kane hum Dui- 0-1 perballe Dinamos n" ideshjen e luajtur ne fushe sportive "Reshit Rusi". VI laznia iuk ka zhvilluar nje loje s oritej, ndersa objektiv isht Fitorja ne kete perballje. Nga na tjeter, Dinamo ka shfryte uar kete dobesi to shko-raneve ne kete nisje jo t" Ire to kampionati­t duke arri ur fitoren. Ka mjaftuar nje gol Gjates ne minuten e 62-te qe lute e kryeqyteti­t to largohen e 3 pike nga Shkodra. Kuj-ojme qe Dinamo vinte pas umbjes 2-0 ne Peze, ne aklmin ndaj Egnatias, dhe uksesi I djeshem eshte shume rendesishe­m per kryeqyteta-it. DESHJA oje aksione te rrezikshme, dersa rasti me I mire tishte nj htylld e DjepaxhIse n Inuten e 27-td. Nga ana jeter, Note i kushtojne m humd rendesi mbrojtjes n ate pjese to pard cid mbylle e rrjeta te paprekura, 0-0. N esen e dytd, kryeayteta­s shohln me shumd nga porta Ilaznlse, duke arritur to gje ne rrugen egolit. Gjata deper ton i vetem ne zone dh mbrojtja vendese nuk nderhy sic duhet, ndersa mesfushori bluve godet ne pozicion diag onal dhe shenon, 0-1. VIlaznia pas disavantaz­hit mundohet te underpergj­igjet, por Dinam Imbrohet mire, duke thyer sul mete shkodranev­e. Miqte e ru ajne avantazhin deri ne fun dhe largohen me tri pik' shume to rendesishm­e nga kj transferte. Kuqeblute kane barazime dhe 3 humbje ne ket 5 ndeshje to luajtura, nders shpresojne qe ne vazhdimes kjo situate to ndryshoje. Ng la na tjeter, Dina mo beri nj kthese shume to rendesishm me fitoren e djeshme. Nje jay me pare, blute u munden 2-'ne Peze nga Egnatia, nders je siguruan nje fitore to rend ishme ne Shkoder ndaj VI aznisAB Senad Nilcs