Teuta në delir, thyen Partizanin dhe merr kreun

"oga pa mëshirë, shkërmoq #poloninë në $lorë

-

Teuta rikthehet te fi torja. Por këtë herë ajo ka qenë mjaft e rëndësishm­e, sepse ka ardhur kundër një skuadre pretendent­e si Partizani. Pas humbjes ndaj Tiranës një javë më parë në shtëpi, durrsakët janë rikthyer bindshëm, teksa e kanë mposhtur Partizanin në shifrat 41:54. 6o vetëm në rezultat, por edhe në loja durrsakët kanë qenë superiorë. Kjo fitore nuk është vënë në diskutim për asnjë çast. Fillimi i lojës është shkatërrue­s për Partizanin. 7ojtarët e Teutës, të motivuar edhe nga tifozët e tyre të shumtë, janë të papërmbajt­shëm, pasi vetëm pas 4 minutave lojë shifrat shënojnë 11:8, ku bie në sy loja mjaft e mirë e Brajton 9obs, duke bërë që perioda e parë të mbyllet :;:1: në favor të vendasve. Në të dytën bie disi ritmi për durrsakët e Partizani kërkon përmbysjen, duke e përfunduar atë në barazim : ; - : ; . Pas pushimit ka përsëri ekuilibër, por janë durrsakët që e mbyllin me një pikë më shumë, periodën e tretë 1 4 - 1 < . Durrsakët fitojnë dhe periodën e fundit ::-14 dhe fiksohen shifrat përfundimt­are 4 1: 5 4 . "Fitore që të kënaq, skuadra është gjithnjë në rritje duke reaguar pas humbjes me Tiranën", u shpreh trajneri Kalaja. Ndeshje pa histori ajo e Kategorisë së Parë mes Apolonisë dhe Goga basket. Një rezultat që nuk të lejon shteg për koment. 4=-=: për Gogën që fiton në >lorë ndaj Apolonisë. ?ë në pjesën e parë, Goga vendos diktatin e fitores duke e mbyllur ;1-1;. Ndërsa perioda e fundit luhet vetëm për statistikë.