Danimarka, rreziku kryesor i "Gjelave"

Panorama Sport (Albania) - - KUPA E BOTËS -

Luajnë së bashku në grupin C dhe janë pikërisht ata që përfaqësojnë kundërshtarin më të rrezikshëm për Francën: kombëtarja daneze. Në të vërtetë mund të jetë gjithçka e kotë nëse mendohet që ndeshja e tretë (dhe e fundit e grupit) ka rrezik të rezultojë sipërfaqësore për të dyja. Danimarka e Eriksenit të Totenhemit synon vendin e dytë (e pse jo, me pak fat e pak "lëshim" nga "gjelat", të parin). E po ashtu si Franca, paraqitet në Botëror me një "fytyrë" multikulturale, me në grup tre lojtarë me origjinë afrikane e një nga Guana: Martin Breithuaiti (i Bordosë). Rezultatet në miqësoret e fundit: Suedi-Danimarkë 0-0; Danimarkë-Meksikë 2-0.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.