*oza#o mu#d të jetë 3lli i Botërorit

Panorama Sport (Albania) - - ICIO NI 21-TE -

Çali Lozano mund të jetë ylli i Botërorit. Këtë beson edhe ishshoku i tij i skuadrës së Paçukas, mesfushori Erik Gutierez. Lozano shkëlqeu në sezonin që sapo u mbyll në kampionatin holandez me PSV-në. Ai shënoi 17 gola në 29 ndeshje me ta dhe ka ardhur në Rusi në një formë të mirë. Gonzales u shpreh se: "Besoj se Lozano mund të shpërthejë në kupën e Botës, pasi tani është rritur shumë. Kjo, falë eksperiencës së tij në kampionatin holandez. Ai është shumë interesuar për kundërshtarin, kështu ka qenë që i vogël. Shpresoj të shkojë sa më larg në Botëror me Meksikën". Ndeshja e parë do të jetë ndaj Gjermanisë dhe Humels me shokë nuk do të kenë një kundërshtar të lehtë.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.