Federata: Brazili na tradhtoi

Panorama Sport (Albania) - - KUPA E BOTËS -

Federata Argjentinase e Futbollit dhe ajo braziliane kanë pasur një dakordësi paraprake për votën në Kongresin e FIFA-s, në lidhje me vendin organizator për Botërorin 2026. Presidenti i AFA-s ka qenë shumë i zhgënjyer dhe në deklaratën e tij është shprehur se Brazili ka bërë tradhti. "Nuk më pëlqeu ajo që bëri Brazili. Ramë dakord paraprakisht që të votonim pro Amerikës dhe ata nuk e mbajtën fjalën, na tradhtuan. Lopetegui? Edhe unë do ta shkarkoja nëse do të më ndodhte e njëjta gjë që bëri Lopetegui", deklaroi presidenti Tapia.

Newspapers in Albanian

Newspapers from Albania

© PressReader. All rights reserved.